SHOW total de Boxing Day! Gardos - impecabil! Pantilimon - invins de trei ori! Man.United 3-1 Newcastle; WBA 1-3 City; Arsenal 2-1 QPR

Premier League Boxing Day Anglia
Live Blog

Craciunul e Premier League!

Data publicarii: Vineri 26 Decembrie 2014, 18:56
Data actualizarii: Vineri 26 Decembrie 2014, 21:42

INTRA SI COMENTEAZA TOATA ETAPA DIN ANGLIA!

21:42 26 Dec

Arsenal s-a impus cu 2-1 in fata lui QPR, dupa un meci in care echipa lui Wenger a tremurat.

Alexis Sanchez a deschis scorul in minutul 37, dar francezul Giroud a fost eliminat la inceputul reprizei secunde.

Rosicky a facut 2-0 in minutul 65, dar, in 10, Arsenal s-a stins. QPR a atacat in valuri pe final, insa a reusit sa marcheze o singura data prin Charlie Austin.

19:39 26 Dec

A inceput si ultimul meci al zilei! Arsenal a ratat un penalty prin Alexis Sanchez in minutul 8 al partidei cu QPR!

18:54 26 Dec

FINAL! Victorii la scor pentru echipele din Manchester, Tottenham si Liverpool obtin victorii importante, in timp ce Suderland pierde cu Hull pe teren proporiu. Gardos a jucat fara eroare in Crystal Palace 1-3 Southampton. Pantilimon a primit trei goluri azi, ultimul in minutul 97!

18:50 26 Dec

Pantilimon a luat gol la corner, iar Sunderland e condusa de Hull cu 2-1. VIDEO AICI

18:48 26 Dec

Si WBA macheaza cu City, e 1-3.

Arena arata cam asa:

18:45 26 Dec

Newcastle reduce din diferenta prin Cisse, din penalty.

18:38 26 Dec

LA WBA - City gazonul a devenit alb si ninge in continuare ca un povesti.

18:21 26 Dec

Se marcheaza si la singurul meci fara gol de pana acum! Sterling deschide scorul pentru Liverpool in partida cu Burnley!

Rezultate

Leicester City 1 - 1 Tottenham Hotspur

18:17 26 Dec

Imaginea zilei vinde la WBA - Manchester City, unde ninge ca in povesti.

18:13 26 Dec

Inceput nebun in repriza secunda! Boxing Day ramane o etapa speciala in fotbalul englez!

Pantilimon a primit gol in minutul 51 de la James Chester iar Hull o conduce cu 2-1 pe Sunderland.

Echipa lui Gardos face show: e 3-0 pentru Southampton in meciul cu Crystal Palace.

Manchester United face 3-0 imediat dupa pauza prin Van Persie, care a reluat superb cu capul o minge lunga trimisa de Rooney.

Tottennham a fost egalata si ea dupa pauza de Leicester prin Ulloa.

17:50 26 Dec

Gardos a jucat bine in primele 45 de minute pentru Southampton din Premier League. "E un tanc" scrie un fan pe Twitter.

Pantilimon a primit gol si s-a si accidentat, dar a reusit sa ramana pe teren.

17:38 26 Dec

United 2-0 Newcastle. Rooney reuseste dubla, dupa o noua faza pornita de la Falcao!

17:35 26 Dec

Pantiilimon primeste gol si se si accidenteaza! Suderland 1-1 Hull, dar "Big" Costel isi revine si meciul continua.

17:29 26 Dec

GOL Manchester United! Rooney inscrie dupa o pasa superba de la Falcao!

Inainte de gol, Newcastle a avut penalty clar neacordat de arbitru!

17:22 26 Dec

Primul meci ca titular pentru Gardos in Premier League. Pana acum totul merge perfect pentru el.

West Bromwich Albion 0 - 2 Manchester City

Se inscrie pe banda rulanta! Si Southampton deschide scorul cu Crystal Palace.

17:14 26 Dec

GOL CITY! Yaya Toure face 2-0 dintr-un penalty obtinut de Silva.

17:11 26 Dec

Costel a ajuns gigant in Premier League.

17:09 26 Dec

City deschide scorul la WBA!

17:05 26 Dec

Start nebun! Tottenham si Sunderland au marcat in minutul 1!

16:48 26 Dec

S-a incheiat partida de secolul 19 dintre Chelsea si West Ham cu victoria echipei lui Mourinho, scor 2-0.

Inainte de meci, cei de la West Ham s-au distrat pe seama portughezului, care anul trecut declara ca West Ham joaca fotbal de secolul 19 dupa un egal, 0-0. Astazi, West Ham a ajuns cu trasura la Stamford Bridge :)

16:14 26 Dec

Pantilimon si Gardos sunt titular, Chiriches e rezerva

17:00 Sunderland - Hull

Sunderland: Pantilimon - O'Shea, Vergini, Coates, Jones - Larrson, Cattermore, Jordi Gomez - Johnson, Fletcher, Alvarez
Rezerve: Mannone, Bridcutt, Brown, Jodwell, Buckley, Giaccherini, Altidore

Hull: McGregor - Bruce, Davies, Chester - El Mohamady, Meyler, Quinn, Brady, Rosenior - Gaston Ramirez, Aluko
Rezerve: Jakupovic, Maguire, Fugieroa, Ince, Sagbo, Hernandez, Jelavic

17:00 Crystal Palace - Southampton

Crystal Palace: Speroni - Pariappa, Dann, Delaney, Ward - McArthur, Jedinak, Ledley - Puncheon, Campbell, Bolasie
Rezerve: Hennessey, Hangeland, Thomas, Gayle, Bannan, Kelly, Zaha

Southampton: Forster - Clyne, Yoshida, Gardos, Bertrand - Davis, Alderweireled, Schneiderlin - Ward Prowe, Mane, Pelle
Rezerve: Kelvin Davis, Targett, McCarthy, Reed, Wanyama, Long, Tadic

17:00 Leicester - Tottenham

Leicester: Hamer - Simpson, Wasilewski, Morgan, Konchesky - Mahrez, Drinkwater, King, Schlupp - Ulloa, Nugent
Rezerve: Smith, Knockaert, Vardy, James, Hammond, De Laet, Cambiasso

Tottenham:
Lloris - Walker, Fazio, Vertonghen, Rose - Stambouli, Bentaleb - Lamela, Eriksen, Chadli - Kane
Rezerve: Vorm, Davies, Chiriesc, Mason, Townsend, Paulinho, Soldado

16:06 26 Dec

Min 61 | GOOOL Chelsea! Diego Costa intoarce superb trei fundasi ai lui West Ham si suteaza cu stangul, in cross! Adrian plonjeaza, dar nu poate para

15:00 26 Dec

Iata si o aparitie surpriza in tribune :)

Iata si o imagine superba de dinainte de startul meciului

13:50 26 Dec

CHELSEA LONDRA 1-0 WEST HAM UNITED

CHELSEA

Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Fabregas, Matic; Willian, Oscar, Hazard; Diego Costa.
Rezerve: Cech (GK), Filipe Luis, Zouma, Mikel, Ramires, Schurrle, Drogba

WEST HAM

Adrian, Jenkinson, Cresswell, Collins, Reid, Noble, Kouyate, Nolan, Downing, Carroll, Valencia
Rezerve: Jaaskelainen (GK), O'Brien, Song, Amalfitano, Jarvis, Cole, Sakho

Min 5. Oscar primeste mingea in careu, sutul cu stangul este insa peste poarta

Min 21. Inca o ocazie foarte mare pentru Chelsea - Adrian reuseste sa respinga un sut puternic de la cativa metri al lui Cahill cu un reflex incredibil!

Min 31. GOL CHELSEA. Terry deschide scorul

12:47 26 Dec

Astazi are loc etapa de Boxing Day iar cei de la 101 Great Goals ne aduc aminte de cea mai nebuna etapa de pe 26 decembrie din istorie - in 1963, in cele 10 partide, s-au marcat nu mai putin de 66 de goluri!

12:27 26 Dec

Cei de la Manchester City au motive sa zambeasca - daca sezonul parea sa fie unul slab dupa cum incepuse, echipa si-a revenit. Va juca in optimile Ligii cu Barcelona, e doar la 3 puncte in spatele lui Chelsea in Premier League si astazi a mai primit 2 vesti bune

Kun Aguero va reveni mult mai rapid la antrenamente decat se asteptau cei de la City - accidentat grav la ligamente, revenirea lui Aguero era programata pentru sfarsitul lunii ianuarie, insa se pare ca atacantul argentinian va putea intra inca de la inceputul lui 2015! Aguero este golgheterul formatiei in toate competitiile cu 19 goluri.

O alta veste buna este reprezentata de ramanerea lui Frank Lampard si dupa Anul Nou! Lampard va semna prelungirea intelegerii, urmand sa joace mai mult mai ales dupa ce Yaya Toure va pleca la Cupa Africii pentru 5 saptamani de la inceputul lui ianuarie. Lampard va mai juca la City cel putin pana la jumatatea lunii februarie, urmand ca apoi sa mearga la New York City FC, echipa care l-a imprumutat la Man City.

08:43 26 Dec

Primul loc de Craciun nu garanteaza insa titlul! Din contra, Chelsea are motive sa se teama privind statistica

08:41 26 Dec

Mourinho a castigat de fiecare data titlul cand a fost pe primul loc de Craciun - Chelsea are insa doar 3 puncte in fata celor de la Manchester City si un derby tare astazi. O intalneste pe West Ham, surpriza inceputului de sezon, echipa lui Allardyce fiind pe locul 4 in clasament. De partea cealalta, Manchester City joaca pe terenul lui West Brom, echipa aflata intr-o zona periculoasa, cu doar 4 victorii in acest sezon.

Costel Pantilimon spera sa continue perioada buna cu o victorie in duelul cu Hull City, echipa care a incurcat-o pe Manchester United in ultima etapa. Liverpool joaca la Burnley, in timp ce Arsenal o asteapta pe propriul teren pe QPR. Tottenham-ul lui Chiriches joaca pe terenul celor de la Leicester, iar Florin Gardos spera sa intre cu Crystal Palace.

08:34 26 Dec

In fiecare an, pe 26 decembrie este etapa in Premier League! A doua zi dupa Craciun, de Boxing Day, se joaca fotbal in Anglia, Scotia si Irlanda. Traditia are mai bine de 100 de ani vechime insa s-a schimbat putin de-a lungul timpului - initial, meciurile se disputau intre echipe din acelasi oras pentru ca fanii sa nu se deplaseze prea mult.

Daca in celalalte campionate jucatorii iau o pauza, in Premier League fotbalul continua. Boxing Day si-a primit denumirea de la traditia din Marea Britanie cand pe 26 decembrie, cei care intretineau casele primeau cadouri de la stapani (box - cutie)

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Avertisment lansat de Zelenski: Fără ajutorul imediat al SUA, Putin va împinge rapid războiul pe teritoriul NATO