SIMONA HALEP, DOHA // Adversara Simonei Halep din sferturile turneului din Qatar a produs mega surpriza zilei! Cu cine se bate Halep

Tenis
Data publicarii: Joi 15 Februarie 2018, 17:39
Data actualizarii: Joi 15 Februarie 2018, 17:55

Simona Halep a invins-o pe letona Sevastova si s-a calificat in sferturile de la Doha.

Simona Halep a invins-o pe Anastasija Sevastova cu 6-4, 6-3 si s-a calificat in sferturile turneului de la Doha, Qatar. Ea va juca in faza urmatoare impotriva americancei Cici Bellis, locul 48 WTA.

Cici Bellis, urmatoarea adversara a Simonei, a produs marea surpriza a zilei. Ea a eliminat-o astazi pe Karolina Pliskova, ocupanta locului 5 in clasamentul mondial.

Bellis a trecut de Pliskova in doua seturi, scor 7-6, 6-3, dupa o ora si 38 de minute.

"Este o victorie imensa pentru mine. Cred ca am facut un meci foarte bun. Evident, am urmarit-o in ultimii ani, iar ea este unul dintre idolii mei. Sunt foarte fericita acum", a spus jucatoarea de doar 18 ani.