REACTIA de uimire fata de Irina Begu! Bouchard a cerut de URGENTA la vestiar, in timpul meciului! "Mi-am dat un sut in fund!"

Tenis
Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 09:41
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 09:49

Eugenie Bouchard a trecut de Irina Begu, scor 6-1, 5-7, 6-2 si s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open.

Numai ca dupa ce Irina a egalat-o la seturi si parea ca revine in meci, Eugenie a cerut de urgenta sa mearga la vestiare.

Ea a povestit dupa partida ca a avut mare nevoie de cateva momente in care sa-si puna gandurile in ordine.

"E clar ca am nevoie de mai mult antrenament. Nu stiu ce s-a intamplat. Am inceput foarte bine si imi doream sa imi mentin ritmul. Irina a avut cateva lovituri bune care m-au dat peste cap. Nu e deloc bine asta.

Dupa ce am pierdut setul doi am mers la vestiare. M-am uitat in oglinda si mi-am spus: "Genie, nu se poate!". Mi-am dat un sut in fund, apoi am revenit si am incercat sa ma relaxez si sa imi fac jocul", a spus Eugenie Bouchard.