Stranieri
Data publicarii: Joi 03 Februarie 2011, 15:56
Data actualizarii: Joi 03 Februarie 2011, 15:59

FC Porto, cu Sapunaru integralist, a fost invinsa pe teren propriu de Benfica, scor 2-0, in prima mansa a semifinalelor Cupei Portugaliei

Golurile au fost marcate de Fabio Coentrao '6 si Javi Garcia '26.

Benfica a ramas in inferioritate numerica, in minutul 59, cand a fost eliminat Coentrao.
Meciul retur va avea loc in data de 20 aprilie, la Lisabona.

Fundasul roman a fost cel mai energic jucator din apararea formatiei invinse si a provocat eliminarea lui Fabio Coentrao de la oaspeti, informeaza Correio da Manha.

"Invins de Coentrao la al doilea gol, a fost cel mai energic din aparare si a provocat eliminarea jucatorului de la Benfica", noteaza jurnalul portughez.

Mais Futebol apreciaza tentativele lui Sapunaru de a inainta pentru a ajuta ofensiva echipei din Porto. "A ajuns de mai multe ori in jumatatea de teren a echipei adverse, de pe partea dreapta, incercand sa profite de loviturile sale bune cu capul. In van", mentioneaza sursa citata, care noteaza si ca romanul a avut in pauza meciului o reactie nervoasa la adresa rezervei de la Benfica, Nuno Gomes, insa gestul sau a trecut neobservat.

Sursa: Mediafax