Stranieri
Data publicarii: Duminica 06 Martie 2016, 09:36
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2016, 10:31

Vlad Chiriches a fost titular la Napoli si a gafat la prima atingere de balon.

Dupa aproape doua luni in care nu mai prinsese niciun meci de campionat, Vlad Chiriches a fost titularizat de Sarri, in absenta suspendatului Raul Albiol.

Romanul a gafat incredibil la chiar prima atingere de balon, cand a incercat un dribling inutil din postura de ultim aparator.

Rigoni a profitat de greseala si a adus-o pe Chievo in avantaj in chiar primul minut al partidei.

VIDEO AICI

Chiriches si-a mai spalat putin din pacate in minutul 38, la scorul de 1-1, cand a reusit sa o aduca pe Napoli in avantaj cu o lovitura de cap din 6 metri. VIDEO AICI

O consolare palida, care nu anuleaza insa impresia proasta lasata de Chiriches la unul dintre putinele meciuri de Serie A in care i s-a oferit sansa sa joace in acest sezon.

Acesta a fost primul gol marcat de fostul fundas al Stelei in campionatul Italiei.

Napoli a castigat cu 3-1 si e lider cel putin pana astazi, cand Juventus joaca in deplasare cu Atalanta.