VIDEO Gest INCREDIBIL! Chivu si-a lovit BRUTAL un adversar cu PUMNUL in fata!

cristi chivu Inter Milano Stranieri
Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2011, 01:04
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2011, 12:42

Chivu si-a pierdut cumpatul in meciul castigat lejer de Inter in deplasarea de la Bari cu 3-0.

In minutul 15 al reprizei secunde, Chivu l-a lovit cu pumnul peste fata pe adversarul sau Marco Rossi fara sa fie provocat! In ciuda protestelor venite din partea gazdelor, arbitrul nu a luat nicio sanctiune motivand ca nu a vazut gestul romanului. Chiar si asa, Chivu nu va scapa! Federatia italiana il va judeca dupa reluarile TV iar capitanul nationalei poate rata derby-ul cu AS Roma si chiar mai multe partide fiindca este recidivist dupa ce la finalul sezonului trecut a facut gesturi obscene catre intreg stadionul Olimpico.

Chivu a declarat dupa meci a fost o greseala pe care o regreta amarnic. "Este greu de explicat! Mi-am pierdut luciditatea pentru un moment. Vreau sa imi cer scuze in fata lui Marco pentru ca am gresit grav fata de el. Imi cer scuze in fata tuturor si celor doua fete ale mele care m-au urmarit la TV" a spus Chivu cu ochii in lacrimi dupa meci.

Inter a castigat cu 3-0 la Bari prin golurile marcate de Sneijder, Kharja si Pazzini si s-a apropiat la 7 puncte de liderul Milan.