VIDEO Aniversare in mizerie! Hagi, dat afara din Europa! Galata 0-0 Gaziantep! Vezi ratarea URIASA a lui Stancu

Data publicarii: Miercuri 02 Martie 2011, 22:07
Data actualizarii: Miercuri 02 Martie 2011, 22:57

La 10 ani de la Gala Hagi, "Regele" a fost eliminat din sferturile Cupei Turciei de Gaziantepspor, dupa 0-0 pe teren propriu! Ar putea fi ultimul meci al lui Hagi pe banca Galatei!

Cu Stancu, Zapata si Culio titulari, Galata lui Hagi a atacat non-stop si a fost la un pas sa marcheze golul de care avea nevoie pentru a se califica in semifinalele Cupei Turciei. Baros a ratat incredibil, in timp ce Stancu a avut si el o sansa uriasa de a marca, cu un sut de senzatie de la distanta, mingea s-a dus insa la cativa centrimetri de poarta. Capitanul Cetin i-a facut pe turci sa le stea inima in loc in prelungiri, cand a reluat cu capul mingea direct in bara! Meciul s-a incheiat 0-0 dupa 2-3 in tur si Hagi tremura pentru postul sau. Echipa se afla pe locul 11 in campionat, departe de cupele europene.

Echipele de start:
Galatasaray: Zapata, Sabri, Cana, Servet, Çağlar, Neill, Yekta, Culio, Kazım, Stancu, Baros

Gaziantep: Karcemarskas, Elyasa, Yalçın, Danny, İvan, Sosa, Hürriyet, Murat Ceylan, Wagner, Popov, Cenk

Stancu a vrut sa se bata cu un adversar in prima repriza! Click aici pentru VIDEO!

LIVE:
Min 12: Zapata a salvat echipa lui Hagi la o faza periculoasa a celor de la Gaziantep!

Gazientep a mai avut o ocazie in minutul 18!