"Un ghimpe in apararea lui Udinese!" Reactia presei din Italia dupa remiza Parmei! Ce note au primit Man si Mihaila

Dennis Man Parma Calcio Udinese valentin mihaila Stranieri "Un ghimpe in apararea lui Udinese!" Reactia presei din Italia dupa remiza Parmei! Ce note au primit Man si Mihaila
Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2021, 16:01
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2021, 16:02

Parma a remizat cu Udinese in ultima etapa, 2-2 si ramane fara victorie in acest an!

Echipa lui Roberto D'Aversa a condus cu 2-0, insa nu a reusit sa tina de rezultat, iar Udinese a reusit sa egaleze in doar 15 minute.

Valentin Mihaila a fost titular si a contribuit la ambele goluri ale echipei sale. La golul de 1-0, atacantul roman a avut o actiune buna in banda stanga, iar apoi i-a pasat lui Pezzella, care a centrat perfect pentru Cornelius.

Mihaila a fost si cel care a scos penalty-ul din care Kucka a facut 2-0.

Dennis Man a fost introdus in teren in minutul 66 si a incercat sa ii paseze decisiv lui Mihaila, insa balonul a fost interceptat de apararea adversa. Acelasi Man a trimis cu capul la ultima faza a meciului, insa balonul s-a dus pe langa poarta.

Fostul jucator al Craiovei a primit 6.5 din partea tuttomercatoweb, cea mai mare nota din echipa Parmei, in timp ce Man a fost notat cu 5.5.

Despre Mihaila, italienii au scris: "Un ghimpe in apararea lui Udinese. A fost implicat in actiunea de la golul de 1-0 si a castigat penalty-ul care a marit avantajul. Cu toate astea, in a doua repriza, nivelul sau a scazut, motiv pentru care ii scadem jumatate de punct".

Man a fost caracterizat astfel: "Incearca sa creeze ceva, nu reuseste sa aiba continuitate!"