Salernitana a învins Venezia la limită! Radu Drăguşin, doar rezervă

radu dragusin Salernitana Serie A Stranieri
Data publicarii: Joi 05 Mai 2022, 23:25
Data actualizarii: Joi 05 Mai 2022, 23:29

Salernitana, cu Radu Drăguşin rezervă, a învins, joi, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Venezia, într-un meci contând pentru etapa a XX-a a campionatului Italiei.

Gazdele au marcat prin Bonazzoli ‘7 (penalti) şi Verdi ’67. Pentru Venezia a înscris Henry, în minutul 58.

În minutul 89, de la Venezia a fost eliminat Ampadu.

Salernitana ocupă locul 17 în clasament, cu 29 de puncte, în timp ce Venezia este pe ultimul loc, 20, cu 22 de puncte. Lider este AC Milan, care are 77 de puncte.

Radu Drăgușin, desființat în presa din Italia după meciul cu Atalanta: „Și-a condamnat echipa!”

Salernitana a obținut o remiză în meciul din etapa precedentă, cu Atalanta, 1-1. Nou-promovata a fost la câteva minute de a-i smulge o victorie echipei pregătite de Gian Piero Gasperini (64 ani), însă clubul din Bergamo a egalat în minutul 88, prin Mario Pasalic (27 ani).

În ultimele 5 minute, Davide Nicola (49 ani) l-a aruncat și pe Radu Drăgușin (20 ani) în luptă, pentru a-și betona defensiva. În minutul 88, fundașul român nu a ieșit corect la offside și i-a permis jucătorului croat să egaleze. Gafa i-a adus jucătorului de 20 de ani critici dure din partea italienilor - mai multe detalii AICI.