INCREDIBIL! Un roman a reusit cea mai frumoasa executie din fotbal - LOVITURA SCORPIONULUI! Reusita care a innebunit Germania! VIDEO

alemannia aachen Stranieri
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 22:01
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 22:02

"Romanul a dat un gol de vis" scriu nemtii dupa un gol fabulos marcat in liga a 2-a din Germania

Atacantul Sergiu Radu a marcat un gol in partida pe care echipa sa Alemannia Aachen a terminat-o la egalitate, 2-2 (1-1), cu TSV 1860 Munchen, in etapa a XVII-a a ligii a doua din Germania, informeaza Kicker.

Radu, care a jucat tot meciul, a inscris primul gol al gazdelor, in minutul 43, cu lovitura scorpionului dupa centrarea lui Kim Falkenberg. Cealalta reusita a gazdelor i-a apartinut lui Sibum, in minutul 83. Golurile oaspetilor au fost inscrise de Buck '41 si Aigner '76. In urma acestei remize, Alemannia Aachen a ramas pe locul 15 in clasament, cu 13 puncte.

Sursa: Mediafax

Chiar daca derby-ul Germaniei este Bayern Munchen - Borussia Dortmund, marile rivalitati sunt intre Borussia si Schalke, respectiv intre Bayern si TSV, ultimii fiind mereu ironizati de fanii liderului din Bundesliga dupa ce au retrogradat.