Chiriches, titular dupa doua luni! Romanul a jucat 90 de minute in Tottenham 2-0 Arsenal, la U21! Prima reactie dupa meci

Vlad Chiriches Tottenham Hotspur Stranieri
Data publicarii: Sambata 29 Martie 2014, 13:10
Data actualizarii: Sambata 29 Martie 2014, 13:13

La doua luni dupa accidentarea suferita la spate, Chiriches a revenit in starsit pe teren!

UPDATE:  Prima reactia a lui Chiriches dupa meci: "A fost greu pentru mine, acum sunt bine. La echipa de tineret sunt multi jucatori buni care pot juca oricând la prima echipa. Suporterii sunt minunati, nu credeam ca pot fi asa la un meci U21. Ma simt bine, sunt gata sa revin la prima echipa. Vreau sa terminam cu bine sezonul, sper sa ne putem realiza obiectivele", a spus romanul pentru site-ul oficial.

UPDATE: Formatia de tineret a lui Tottenham a castigat cu 2-0 meciul cu Arsenal, iar Vlad Chiriches, care a fost si capitan, a jucat toate cele 90 de minute. Fundasul a avut si doua ocazii mari de gol in minutele 73 si 87, dar portarul Macey s-a opus de fiecare data.

UPDATE: Chiriches este titular in meciul cu echipa U21 a lui Arsenal!

Echipele de start:

Tottenham U21: Archer, A McQueen, Ogilvie, Veljkovic, Ball, Chiriches (c), McEvoy, Winks, Coulibaly, Lameiras, Oduwa
Rezerve: Stewart, Gallifuoco, Dombaxe, McEneff, Priestley

Arsenal U21:
Macey, Siemann, Ormonde-Ottewill, Kamara, Ajayi, Hayden (c), Iwobi, Zelalem, Lipman, Eisfeld, Toral
Rezerve: Ansah, Jebb, Smith, Mugabo, Huddart

E anuntat titular in meciul echipei de rezerve a clubului contra lui Arsenal. Informatia e publicata pe site-ul oficial al lui Spurs, care scrie ca fundasul roman e complet recuperat si va fi folosit la U21 pentru a-si reintra in ritm inaintea finalului tare de sezon in Premier League.

Ultimul meci oficial in care a jucat Chiriches a fost un dezastru pentru Tottenham: infrangere pe teren propriu cu Manchester City, 1-5.