"O bere nu am baut de cand am ajuns in Qatar!" Prin ce obstacole trebuie sa treaca Keseru ca sa bea o BERE la noua sa echipa

Claudiu Keseru Al Gharafa Stranieri
Data publicarii: Duminica 22 Martie 2015, 17:54
Data actualizarii: Duminica 22 Martie 2015, 17:58

Keseru este pe val in Qatar. A marcat 7 goluri de la transferul sau la Al Gharafa.

Fostul golgeter al Stelei a povestit astazi, la sosirea in Romania, cat de dificil este pentru un jucator sa bea o bere dupa meci. Keseru nu a putut sa sarbatoreasca nici dupa ce a marcat 4 goluri in meciul de sambata.

"Daca vrei sa bei o bere acolo, iti trebuie permis special de rezident! Nu am baut o bere de cand am ajuns in Qatar!", a declarat astazi Keseru.

Al Gharafa - Al Shamal s-a terminat 7-0. Atacantul roman a marcat de 4 ori! Keseru a inscris pentru prima data in minutul 7, apoi s-a dezlantuit in ultimele 20 de minute. I-au trebuit 14 minute pentru hat-trick!

Keseru a ajuns la 7 goluri marcate in Stars League. Gharafa e pe 6 in Qatar, cu 36 de puncte, 16 sub liderul Lekhwiya.

Keseru e deja pe 7 in clasamentul golgeterilor. Are mult pana la primul loc. Congolezul Kaluyituka are 24 de reusite pentru Al Ahli!