Ianis Hagi Stranieri Ianis Hagi, luat la rost de jurnalistii scotieni! "A irosit mingi si a parut obosit!" A primit NOTA 4 dupa meciul cu Lech Poznan
Data publicarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 11:21
Data actualizarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 11:24

Ianis Hagi a facut un meci slab in Europa League si a fost din nou criticat.

Dupa ce fanii au contestat evolutiile lui Ianis Hagi pe Twitter, a venit si randul jurnalistilor scotieni sa il ia la rost pe mijlocasul roman.

Ianis a fost titular in partida Rangers 1-0 Lech Poznan, insa a fost inlocuit in minutul 69 fara sa se remarce cu vreo reusita.

Jurnalistii de la Thescottishsun nu au avut mila si i-au acordat nota 4 luni Ianis, cea mai mica din echipa, la egalitate cu Ryan Jack si Brandon Barker, care au jucat cate 10 minute pe final.

"Steven Gerrard vrea ca el sa creeze (n. r. ocazii), insa el nu a oferit viclenia necesara. A ratat o ocazie in startul partidei, a pierdut posesia mingii si a aratat in general obosit.

Lipsa ritmului a fost evidenta pentru acest nivel. Nota 4!", au scris scotienii.

4 goluri si 10 pase decisive a reusit Ianis Hagi, in cele 29 de meciuri jucate pentru Glasgow Rangers.