CE NEBUNIE! Pantilimon a primit un gol "IMPOSIBIL DE APARAT" de la Aguero: 126km/h! Vezi executia aici - VIDEO

Stranieri
Data publicarii: Joi 04 Decembrie 2014, 08:45
Data actualizarii: Joi 04 Decembrie 2014, 09:10

Seara de cosmar in Anglia. Gardos a fost doar rezerva, Pantilimon a luat 4 goluri de la City iar Chiriches 3 de la Chelsea.

Pantilimon, Chiriches si Gardos au avut o seara de cosmara, in etapa intermediara din Anglia. Acestia au suferit infrangeri pe banda rulanta, desi Gardos nu a reusit sa prinda niciun minut pe teren, fiind rezerva la infrangerea echipei sale, 1-0 cu Arsenal.

Pantilimon a avut cea mai proasta seara, incasand 4 goluri pe teren propriu de la Manchester City. Desi echipa sa a deschis scorul, Aguero cu o dubla, Jovetic si Zabaleta au intors partida si au adus victoria fostei echipe a lui Pantilimon. Golul egalizator al lui Aguero a fost descris de presa din Anglia ca fiind "imposibil de aparat". VIDEO AICI

Este pentru prima data cand Pantilimon incaseaza mai mult de un gol de cand este la Sunderland. Ultima data cand Pantilimon a incasat 4 goluri a fost pe 25 septembrie 2012, cand Man City a fost invinsa de Aston Villa cu 4-2 in Cupa Ligii, ultimele 2 goluri fiind inscrise in prelungiri.

Nici Chiriches nu a avut o seara fantastica. Acesta a fost folosit fundas dreapta, semn ca si-a pierdut locul in centrul defensivei la Tottenham, insa echipa sa a incasat 3 goluri de la Chelsea. Chiriches l-a avut in marcaj pe Hazard, cel impotriva caruia a jucat si in meciurile dintre Steaua si Chelsea de acum 2 sezoane, din Europa League, belgianul reusind insa sa deschida scorul in minutul 18.