VIDEO Real a FURAT victoria! Valencia acuza o FAZA NEBUNA in ultimul minut: "Au facut hent in careu! Trebuia sa avem penalty!"

Spania
Data publicarii: Duminica 20 Noiembrie 2011, 09:32
Data actualizarii: Duminica 20 Noiembrie 2011, 09:40

Mourinho a plecat fericit de pe Mestalla. Real a castigat derby-ul cu Valencia si ramane cu un avans de 3 puncte in fata Barcelonei in clasamentul din Primera.

Chiar daca a controlat meciul in majoritatea timpului de joc, Real putea fi egalata in prelungiri! La o faza DEMENTA in careul lui Casillas, Higuain a respins de la pamant o minge care l-ar fi batut pe goalpeekerul Realului. Jucatorii Valenciei s-au aruncat spre arbitru pentru a reclama un hent in careu al atacantului argentinian,  insa centralul nici n-a vrut sa auda. A dat corner si meciul s-a incheiat 3-2 pentru Real.

"Mingea m-a atins in piept! M-as fi bucurat mai mult daca dadeam gol, dar si asa am ajutat echipa si sunt foarte bucuros", s-a aparat Higuain.