Valencia si Getafe merg in semifinalele Cupei Spaniei

Data publicarii: Joi 31 Ianuarie 2008, 10:09
Data actualizarii: Joi 31 Ianuarie 2008, 10:09
GETAFE 1-2 MALLORCA. VALENCIA 2-3 ATLETICO

Valencia si Getafe s-au calificat in semifinalele Cupei Regelui, dupa rasturnari spectaculoase de scor. Desi gazdele nu s-au impus in niciununl dintre meciuri, s-au calificat mai departe gratie victoriilor din tur. Getafe, fara Contra in teren, a pierdut cu 1-2 meciul cu Mallorca. In tur, echipa lui Laudrup castigase cu 1-0. Pentru gazde a marcat Granero, in minutul 81, in timp ce pentru oaspeti au inscris Ibagaza, in inutul 8, si Arango, dupa 56 de minute de joc.

Valencia lui Koeman nu si-a permis niciun pas gresit, mai ales dupa amenintarea cu demisia primita de olandez. "Liliecii" au pierdut cu 2-3, dar merg mai departe gratie victoriei la limita din tur: 1-0. Pentru Atletico au marcat Miguel, Aguerro si Valera, iar pentru gazde, Santana si Mata.

Astazi se joaca Athletic Bilbao - Racing si Barcelona - Villarreal.