Torje a STRALUCIT: A dat un SUPER GOL si a scos un penalty! Vezi cum i-a umilit pe cei de la Celta Vigo: VIDEO

Spania
Data publicarii: Duminica 30 Septembrie 2012, 17:00
Data actualizarii: Duminica 30 Septembrie 2012, 17:04

Granada 2-1 Celta! Torje si-a castigat locul la Granada dupa un super meci facut in fata celor de la Celta Vigo.

Gabriel Torje a marcat un gol si a scos un penalti in meciul pe care echipa sa, Granada, a castigat-o, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), in fata formatiei Celta Vigo, in etapa a VI-a a campionatului Spaniei.

Torje a scos un penalti in minutul 11, transformat de Siqueira, si a inscris in minutul 17 golul de 2-0. Internationalul roman a primit un cartonas galben in prima repriza si a fost schimbat in minutul 61.
Golul oaspetilor a fost marcat de Iago Aspas, in minutul 20.

Partidele Real Valladolid - Rayo Vallecano, Osasuna Pamplona - Levante, Real Madrid - Deportivo La Coruna si Espanol Barcelona - Atletico Madrid se vor disputa duminica, iar meciul Getafe - Real Mallorca va avea loc luni.