Data publicarii: Duminica 20 Septembrie 2009, 09:59
Data actualizarii: Duminica 20 Septembrie 2009, 10:13

Barcelona este pe val. Messi, Ibrahimovic, Dani Alves si Keita au facut spectacol cu Atletico intr-un meci in care golurile au curs din primele minute, pana la final.

Barcelona este pe primul loc in Primera dupa trei etape in care extraterestii s-au distrat pe teren. In meciul cu Atletico, elevii lui Pep Guardiola au facut senzatie inca din minutul 2, cand Ibrahimovic a deschis scorul pe Camp Nou.

Messi, Alves si Keita au mai inscris in  prima repriza, in timp ce Atletico a incercat sa revina prin golul lui Aguero din minutul 45. Cu 6 minute inainte de pauza, Forlan a inscris inca o data pentru Atletico, care nu mai avea insa nicio sansa sa castige. Messi a inchis meciul in ultimul minut de joc si a inscris pentru 5-2.