Ronaldo se antreneaza ca un nebun pentru revenirea pe gazon: portughezul n-a mai jucat din iulie si trage tare pentru a fi apt pana la urmatorul meci al Realului

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2016, 14:41
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2016, 15:12

Ronaldo nu a mai jucat niciun minut oficial de la accidentarea din finala Campionatului European, disputata pe 10 iulie si castigata de Portugalia cu 1-0 impotriva Frantei.

Cristiano trage din greu pentru a fi in cea mai buna forma posibila la primul sau meci din acest sezon. Absent din Supercupa Europei, dar si din primele etape din La Liga, lusitanul n-a putut evolua nici pentru nationala Portugaliei in victoria obtinuta aseara, scor 5-0 impotriva Gibraltarului.

Acesta a urmarit meciul de ieri din fata televizorului, insa cel mai probabil nu de pe canapea, ci de pe bicicleta stationara.

Ronaldo nu rateaza nicio ocazie de a-i tine la curent pe fanii sai cu forma pe care o are.

Cel mai probabil, Ronaldo va bifa primele minute oficiale din acest sezon pe 10 septembrie, in Real Madrid - Osasuna.