Luis Enrique a castigat la debutul pe banca tehnica a Barcelonei, 1-0 cu Huelva! Vezi cum a aratat prima echipa si golul lui Roman

Spania
Data publicarii: Duminica 20 Iulie 2014, 15:02
Data actualizarii: Duminica 20 Iulie 2014, 15:07

Luis Enrique a semnat in luna mai un contract pe doua sezoane cu FC Barcelona.

Echipa FC Barcelona i-a oferit noului sau tehnician, Luis Enrique, un prim succes, impunandu-se, sambata, la Huelva, in fata formatiei Recreativo Huelva, intr-un meci amical, scor 1-0.

In absenta vedetelor Lionel Messi, Neymar si Luis Suarez, Enrique a folosit tineri jucatori ca Joan Roman (21 de ani). Roman a inscris unicul gol al partidei, in minutul 65.

Barcelona repriza 1:
Masip - Montoya, Edgar, Bagnack, Grimaldo - Halilovic, Sergi Roberto, babunski - Traore, El Haddadi, Nieto

Barcelona repriza a 2-a: Ter Stegen - Bartra, Deulofeu, Afellay, Diagne, Patric, Samper, Roman, Ramirez, Gafarot, Camara, Dongou