Cifrele care anunță dezastrul pentru Eden Hazard. Statistici neverosimile într-un meci cu o echipă din liga a patra iberică

Eden Hazard Real Madrid Spania
Data publicarii: Miercuri 04 Ianuarie 2023, 18:16
Data actualizarii: Miercuri 04 Ianuarie 2023, 18:36

Real Madrid a obținut cu greu calificarea în optimile de finală ale Cupei Spaniei.

Real Madrid, campioana en titre din Primera Division şi deţinătoarea trofeului Champions League, a învins la limită în deplasare, cu scorul de 1-0, modesta formaţie de liga a patra Cacereno, într-un meci din şaisprezecimile de finală ale Cupei Spaniei,

A fost nevoie de o acţiune personală a brazilianului Rodrygo, în minutul 70, pentru ca madrilenii să se impună în faţa lui Cacereno, o echipă curajoasă, care s-a dovedit periculoasă în mai multe rânduri.

Tot marţi, Espanyol Barcelona a învins cu 3-1 după prelungiri formaţia Celta Vigo, în timp ce Levante a trecut la limită, cu 3-2, de Getafe.

Prestație dezamăgitoare pentru Eden Hazard

Belgianul de 31 de ani a fost titular în partida cu Cacereno, însă Carlo Ancelotti l-a schimbat după 68 de minute, din cauza prestației foarte slabă.

Publicația Mundo Deportivo a detaliat cifrele evoluției jucătorului pe care Real Madrid a plătit 115 milioane de euro de la Chelsea în vara lui 2019.

Eden Hazard nu a reușit să trimită vreun șut pe poartă în timpul partidei și a atins mingea de doar 24 de ori, fără să bifeze vreun dribling.