Liga Națiunilor | Franța fără victorie în primele două meciuri, Danemarca, lider în grupă

Liga Natiunilor Franta Nations League Nations League
Data publicarii: Marti 07 Iunie 2022, 00:58
Data actualizarii: Marti 07 Iunie 2022, 01:10

Croația - Franța a fost „capul de afiș” în runda a doua din Liga Națiunilor, meciul dintre cele două formații încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Al doilea meci din faza grupelor din Liga Națiunilor oferă un duel de foc. Croația va primi vizita Franței. Ambele naționale au fost învinse în prima partidă. Danemarca a câștigat contra campioanei mondiale, 2-1, în timp ce Austria s-a impus în fața lui Luka Modric, 3-0.

Grupa A

Austria - Danemarca 1-2

Croația - Franța 1-1

Minutul 83 - GOOL Croația! Kramaric egalează din penalty. Croatul este cel care a fost faultat în careu de Clauss, de-abia intrat pe teren.

Minutul 52 - GOOL Franța! Yedder îi pasează lui Rabiot la marginea careului, iar francezul deschide scorul cu un șut plasat în stânga porții.