"UEFA, Mafia!" Galeria Finlandei, scandalizata de penalty-ul clar refuzat de Craig Thomson: "Si pe noi ne-a furat cu Olanda"

Nationala
Data publicarii: Vineri 09 Octombrie 2015, 10:30
Data actualizarii: Vineri 09 Octombrie 2015, 10:57

Finlanda a avut un penalty clar la scorul de 1-0.

"UEFA, Mafia!" a rasunat din sectorul ocupat de cei 200 de suporteri finlandezi dupa ce arbitrul Craig Thomson a refuzat un penalty clar, la faultul comis de Dragos Grigore asupra lui Pukki in minutul 71.

Au fost minute de cosmar pentru defensiva noastra, imediat dupa golul marcat de Finlanda in minutul 67, iar penalty-ul putea sa inchida definitiv meciul si sa trimita nationala Romaniei la baraj.

Victor Piturca e de parere ca s-a facut in sfarsit dreptate. Craig Thomson a gresit impotriva Romaniei in 2012, la meciul pierdut cu 4-1 in fata Olandei.

"Cu acest arbitru am fost dezavantajati in meciul cu Olanda, iar acum s-a revansat.", a spus Piturca la DolceSport.

Egalul scos de Romania in prelungirile meciului ne face sa stam la mana noastra inainte de ultima etapa. Avem nevoie de o victorie in Feroe ca sa ne asiguram calificarea la Euro.