Seara Piticului! Ultimul Romania - Franta s-a terminat 2-2, dupa ce-am condus cu 2-0! Singura veste buna:

Nationala
Data publicarii: Duminica 04 Septembrie 2011, 11:20
Data actualizarii: Duminica 04 Septembrie 2011, 11:05

Ultima oara cand Romania a jucat acasa cu Franta, meciul s-a terminat 2-2, iar fanii au fost de 4 ori mai putini decat pe National Arena!

Cum s-a jucat Romania - Franta in 2008:

Romania: 1 Lobont - 2 Ogararu, 4 Tamas, 15 Goian, 3 Rat - 6 Muresan, 5 Chivu - 7 Petre, 11 Cocis, 10  Mutu - 9 Marica
Antreor - Piturca

Franta: 1 Mandanda - 2 Sagna,  5 Boumsong,  3 Abidal, 13  Evra - 8 Toulalan, 4 Vieira - 7 Ribery, 14 Gourcuff, 6  Malouda - 12 Henry
Antrenor - Domenech

Petre a deschis scorul in minutul 6, Goian a facut 2-0 in minutul 17 din centrarea venita din corner de la acelasi "pitic", Florentin Petre. Vestea proasta e ca marti seara nu mai avem niciun pitic pe teren. Torje a fost erou cu Luxemburg, dar a luat galben si sta cu Franta. Vestea buna e ca Goian va juca pe National Arena. Ribery si Gourcouff ne-au linistit pana in minutul 90 cu 2 goluri. N-am prins mondialul din 2010!

In 2008, meciul s-a jucat pe stadionul Farul din Costanta si a avut 12.500 de spectactori.