"Se putea si mai bine" Cum arata Keseru dupa accidentarea horror din meciul cu Muntenegru! Atacantul va purta masca in Champions League! FOTO

Claudiu Keseru Echipa Nationala Nationala
Data publicarii: Luni 05 Septembrie 2016, 09:27
Data actualizarii: Luni 05 Septembrie 2016, 09:30

Claudiu Keseru a obtinut penalty-ul ratat de Stanciu in ultimul minut al partidei cu Muntenegru.

Claudiu Keseru a fost transportat la spital imediat dupa finalul meciului Romania 1-1 Muntenegru. Atacantul a fost lovit puternic in ultimul minut de joc, atunci cand a obtinut un penalty.

Transportat la spital, atacantul lui Ludogorets a fost a primit un verdict dur din partea medicilor: fractura de pomete ori de os orbital si are nevoie de operatie. Jucatorul va purta masca intre 4 si 6 saptamani in urma acestei accidentari. Ludogorets e calificata in grupele Champions League, iar Keseru era anuntat titular in partidele cu PSG, Arsenal si Basel.

"Se putea si mai bine", a spus Keseru cand a fost intrebat cum se simte la revenirea de la Cluj, pe aeroportul Otopeni.