Cocis si-a dat autogol, Rat a ratat un penalty in min.89: Belgia 2-1 Romania! Pleasca s-a rupt dupa 5 minute!

Gabi Torje Romania Nationala
Data publicarii: Vineri 11 Noiembrie 2011, 22:55
Data actualizarii: Vineri 11 Noiembrie 2011, 23:51

Belgia 2-1 Romania | Romania a inceput slab si a primit doua goluri in prima repriza. In a doua repriza am revenit in meci prin golul lui Daniel Niculae. Rat a ratat in finalul meciului un penalty scos de Torje.

LIVETEXT:
Min 90+2: Arbitrul francez fluiera finalul meciului! Belgia 2-1 Romania!
Min 90:
Vossen cade in careu. A fost penalty. Gaman a faultat insa a scapat cu fata curata. Belgianul Vossen vede galben
Min 88: Rat se pregateste sa execute. Sut slab langa bara din dreapta. Portarul reuseste sa apere.
Min 87: Penalty pentru Romania scos de Torje!
Min 83:
Pleasca se resimte dupa doar cateva minute de joc. Jucatorul Pandurilor nu mai poate continua si este dus la marginea terenului.
Min 80:
Ocazie mare pentru Romania. Daniel Niculae rateaza singur cu portarul. Mazilu reia spre poarta insa belgienii scapa fara gol.
Min 77:
Intra Pleasca, iese Luchin
Min 75: Defour vede galben pentru proteste. Romania are o lovitura libera de la 25 de metri de poarta Belgiei!
Min 74: Belgienii au o bara dupa o faza construita de Van Buyten
Min 69: Witsel suteaza spre coltul lunga insa Goian respinge in corner.
Min 65: Gooool Romania! Daniel Niculae inscrie din pasa lui Mazilu. Romania revine in meci!
Min 63:
Tanase putea scapa singur cu portarul Gilette. Acelasi asistent care nu a validat un gol pentru Belgia a fluierat acum impotriva Romaniei. Tanase nu era in offside.
Min 62:
Se joaca in jumatatea noastra. Belgienii sunt in continuare periculosi.
Min 52:
Chadli suteaza periculos din 10 metri, dar nu il poate invinge pe Tatarusanu
Min 46:
Au intrat Torje, Tanase si Mazilu; au iesit Cocis, Stancu si Lazar
Min 45+2: S-a terminat prima repriza. Belgia conduce cu 2-0 si a avut un gol perfect valabil anulat pentru offside.
Min 42: Goool Belgia! Vanden Borre il depaseste din nou pe Rat si centreaza spre poarta lui Tatarusanu. Cocis deviaza cu capul in proprie poarta.

Min 41: Vanden Borre reuseste sa treaca de Rat insa rateaza centrarea.
Min 39: Varga incearca o pasa lunga catre Stancu insa mingea ajunge in bratele lui Gillet
Min 35:
Posesia spune totul despre meci. Belgia 62%, Romania - 38%
Min 32: Witsel inscrie pentru Belgia insa arbitrul fluiera offside.
Reluarea dovedeste ca arbitrul a gresit. Pozitia a fost corecta insa scorul ramane 1-0.
Min 30: Mertens ii paseaza lui Mirallas care nu reuseste sa centreze in careu. Mingea iese in aut dintr-un jucator al Romaniei.
Min 28: Nu reusim sa legam mai mult de trei pase. Belgienii incearca sa ne surprinda cu pase rapide si centrari de pe partea stanga.
Min 23:
Belgienii sunt periculosi. Vanden Borre si Fellaini combina frumos si ii paseaza lui Chaldi, care suteaza mult peste poarta!
Min 21: Daniel Niculae nu reuseste sa prinda o minge. Aut de poarta pentru Belgia!
Min 20:
Chiriches salveaza din nou o situatie ce putea deveni periculoasa. Belgia are corner.
Min 16:
Ocazie pentru Romania! Bogdan Stancu reuseste sa patrunda in marginea careului advers insa suteaza mult peste poarta!
Min 11:
Chiriches salveaza o minge extrem de importanta. Putea fi 2-0 pentru Belgia.
Min 10:
Gooool Belgia! Van Buyten inscrie cu capul dupa o centrare perfecta!
Min 9: Fellain ii paseara lui Mirallas care centreaza periculos spre centrul careului. Poarta lui Tatarusanu este goala. Scapam din nou fara gol.
Min 7: Moment greu pentru Romania. Tatarusanu boxeaza o centrare deviata si scapam fara gol.
Min 5: Rat ii paseaza lui Daniel Niculae, care nu reuseste sa patrunda in careul lui Gillet.
Min 4: Witsel dribleaza tot pe partea stanga insa este oprit de Chiriches chiar cand se pregatea sa centreze.
Min 1: Arbitrul a fluierat startul meciului! Belgienii s-au aruncat in atac. Chiriches reuseste sa iasa dintr-o situatie grea in careul lui Tatarusanu.

Belgia: Gillet - Vanden Borre, Kompany, Van Buyten, Vertonghen - Defour, Fellaini - Chadli, Witsel, Mertens - Mirallas.
Antrenor: Georges Leekens.

Romania: Tatarusanu - Luchin, Chiriches, Goian, Rat - Lazar, Pintilii - Varga, Cocis, B. Stancu - D. Niculae.
Antrenor: Victor Piturca.