Moment GENIAL pentru acest pusti din Romania! A intrat ca atacant in ultimul meci al nationalei, A TERMINAT CA PORTAR! Ce nebunie a reusit in ultimele minute

Nationala
Data publicarii: Marti 17 Noiembrie 2015, 19:29
Data actualizarii: Marti 17 Noiembrie 2015, 20:57

Romania U19 a pierdut cu 3-1 meciul cu Elvetia din grupa de calificare la Turul de Elita pentru Euro 2016, dar a castigat un... portar.

Theo Bota, primul jucator din istoria Sanatatii Cluj care a fost convocat vreodata la lotul unei nationale, a intrat ca atacant, dar a terminat ca portar, acesta fiind ales ca o ultima solutie, dupa ce portarul Ionut Pop a fost eliminat dupa un fault in careu, selectionerul Andrei Spier ramanand fara schimbari.

Bota a primit gol din penalty, dar a reusit sa se faca remarcat dupa ce a scos fantastic o minge de sub bara in minutul 87, potrivit FRF.

In grupa de calificare la Turul de Elita, Romania a castigat meciurile cu Insulele Feroe si Andorra.

Sursa foto: FRF.ro