Luxemburg 0-2 Romania! Suntem la 2 puncte de locul 2 si VISAM din nou la Euro 2012! Vezi dubla lui Torje! VIDEO

Nationala
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2011, 22:36
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2011, 13:46

Romania a castigat cu 2-0 meciul din Luxemburg si asteapta cu un moral bun meciul de marti, de pe National Arena, cu Franta. Torje s-a dat in spectacol: a inscris ambele goluri ale Romaniei!

Se termina meciul! Luxemburg 0-2 Romania! Torje nu va juca marti pe National Arena cu Franta, fiind suspendat pentru cumul de cartonase!

93' Banel vede galben

87' Iese Marica, intra B. Stancu

76' Banel Nicolita intra in locul lui Torje

66' Chiriches greseste, Goian este obligat sa faulteze si vede galben

62' Iese Galamaz, intra Chiriches

60' Iese Da Mota, intra Janisch

59' Galamaz s-a accidentat si se afla intins pe teren

55' Ocazie Bucur, blocheaza Joubert!

50' Lazar - Marica si Torje fac o super faza, care se termina cu o centrare a lui Marica oprita de portarul Luxemburgului

45' A inceput repriza a doua!

44' Torje scapa singur cu portarul, il dribleaza si face 2-0 pe tabela!

42' Torje se lupta ca pe front si e aproape de un eurogol. Mingea trece peste poarta

34' Torje deschide scorul din 6 m! Centrarea foarte buna a lui Matel face toata faza!

32' Centreaza Rat in careu, trei jucatori romani trec pe langa minge!

31' Goian si Galamaz nu lasa nimic sa treaca!

26' Marica e lider la ratari! Rat ii trimite foarte bine lui Marica, atacantul este incomodat de un adversar si nu reuseste sa ii puna probleme mari portarului Joubert

22' Torje este surprins in ofsaid

21' Da Mota ii da emotii lui Tatarusanu, mingea trece peste poarta

19' Torje vede "galben" pentru un fault

17' Cocis trimite pe coltul lung, retine goalkeeperul Joubert

14' Goian salveaza din fata lui Joachim si trimite in corner

13' Marica executa o lovitura libera de la distanta - direct in bratele portarului!

6' Marica rateaza din 6 m din pasa geniala a lui Tanase!

4' Pana in minutul 4 Luxemburg rateaza deja 2 ocazii de gol! Tatarusanu ne salveaza de la rusine!

1' A inceput meciul!

Marica a fost lasat fara banderola mult asteptata. Razvan Rat este noul lider al nationalei!

Romania:
Tatarusanu - Matel, Galamaz, Goian, Rat - Cocis,C. Lazar, Cr. Tanase - Torje, Marica, G. Bucur
Rezerve: Pantilimon, Nicolita, Chiriches, Latovlevici, Zicu, Bourceanu, Herea

Luxemburg:

Joubert - Schnell, Hoffman, Blaise, Mutsch - Bettmer, Gerson, Payal, Leweck - Joachim - Da Mota
Rezerve: Oberweis, Bukvici, Pedro, Laterza, Kitenge, Janisch, Bensi

Piturca a obtinut rezultate mari ca selectioner in fata Portugaliei sau a Olandei, in preliminariile Euro 2000, respectiv Euro 2008, dar a incheiat umilit ultimul mandat. A pierdut cu Lituania (0-3) si Austria (1-2), iar sefii FRF i-au reziliat contractul.