ADIO, CAMPIONAT EUROPEAN! Romania 0 - 3 Tara Galilor

Echipa Nationala Tara Galilor Nationala
Data publicarii: Marti 09 Septembrie 2008, 18:54
Data actualizarii: Marti 09 Septembrie 2008, 22:13

Echipa nationala de tineret rateaza calificarea la Campionatul European de Tineret din Suedia de anul viitor dupa ce a fost invinsa acasa de Tara Galilor cu scorul de 0-3.

Nationala lui Sandoi nu a reusit sa se califice la Turneul European de Tineret de anul viitor din Suedia, dupa ce a pierdut ultima partida din grupa acasa, cu Tara Galilor cu scorul de 0-3.

Dupa un meci cu Bosnia in care Romania reusise numai un egal (1-1), nationala de tineret venea ca favorita la Iasi, in ultima partida a grupei impotriva Tarii Galilor. Astfel, Romania rateaza sansa de a se califica dupa zece ani la un turneu final de tineret, ultima performanta de acest gen fiind realizata de antrenorul Victor Piturca.

Finalul acestei campanii aduce prima calificare a Tarii Galilor, la un turneu final de tineret.

Echipa Romaniei: Tatarusanu - Homei, Tanase, Mardare, Sepsi - Torje, Chiacu, Ropotan, Tudose - B. Stancu, Keseru

Minutul 92 - FINALUL MECIULUI  ROMANIA 0 - 3 TARA GALILOR

Minutul 91 - Schimbare in echipa Tarii Galilor, iese McDonald si intra Allen.

Minutul 90 - Arbitrul asistent indica 2 minute de prelungire.

Minutul 90 - Chiacu trimite cu capul peste poarta galeza dupa un lob semnat de Mardare.

Minutul 86 - Ochirosi este avertizat cu cartonasul galben in urma unui fault.

Minutul 83 - Church este lansat pe contraatac cu o pasa din propriul care insa Tatarusanu reuseste sa prinda sutul expediat de galez.

Minutul 74 - Echipa nationala de tineret nu isi revine dupa al treilea gol, Keseru nereusind sa loveasca mingea dupa o faza in care putea reduce din diferenta.

Minutul 67 - Schimbare in echipa Romaniei, iese Homei si intra Ochirosi

Minutul 66 - GOL Tara Galilor, Wiggins reuseste sa majoreze scorul dupa o faza de contraatac in care la o prima faza Tatarusanu resise sa devieze primul sut.

Minutul 65 - Corner pentru Romania dupa un sut din marginea careului deviat de Williams.

Minutul 64 - Stancu suteaza puternic insa portarul galez reuseste sa prinda balonul.

Minutul 62 -  Chiacu primeste cartonasul galben dupa un fault din spate.

Minutul 60 - Schimbare in echipa Romaniei, iese Torje si intra Bicfalvi.

Minutul 59 - GOL Tara Galilor, Church reuseste sa majoreze scorul dupa un corner reusind sa-l invinga pe Tatarusanu din cinci metri.

Minutul 56 - Bogdan Stancu insista pentru un balon si provoaca o greseala a portarului galezilor, care degajeaza in atacantul Stelei, insa balonul sare "prost" si nu mai poate fi ajuns de Stancu.

Minutul 53 - Gafa imensa a lui Mardare, care pierde mingea, dar galezii nu reusesc sa profite.

Minutul 51 - Deac revine pe teren dupa ce a primit ingrijiri medicale pe marginea terenului.

Minutul 50 - Chiacu loveste mingea cu capul insa balonul trece mult peste poarta dupa o centrare a lui Torje.

Minutul 47 - Deac este doborat de Williams si se resimte.

Minutul 46 - Inceputul reprizei secunde

Minutul 45+2 - PAUZA ROMANIA 0 - 1 TARA GALILOR

Minutul 45+1 - Ramsey suteaza in zid si mingea ajunge la mijlocul terenului de unde Adams suteaza puternic insa Tatarusanu salveaza si scoate in corner.

Minutul 45+1 - In urma unei interventii de-a lui Torje in marginea careului nostru, arbitrul dicteaza lovitura libera pentru galezi.

Minutul 45 - Arbitrul asistent indica 1 minut de prelungiri.

Minutul 44 - Bogdan Stancu loveste mingea cu capul dupa o pasa foarte buna a lui Sepsi insa nu reseste sa restabileasca egalitatea pe tabela de marcaj.

Minutul 42 - Torje comite hent dupa o pasa de la Tanase.

Minutul 39 - Mardare vede cartonasul galben in urma unei interventii dure la mijlocul terenului.

Minutul 34 - Shaun MacDonald suteaza slab de la mare distanta.

Minutul 32 - Chiacu ii paseaza foarte bine lui Stancu intr-un moment in care se putea desprinde si marca insa pasa este interceptata de Williams.

Minutul 30 - Williams autorul golului este avertizat cu cartonasul galben in urma unei interventii la Keseru.

Minutul 25 - Un contraatac al echipei Romaniei este fructificat cu gol de Bogdan Stancu insa tusierul indica offside la atacantul roman si scorul ramane neschimbat.

Minutul 21 - Williams prinde o minge trimisa de Sepsi in careu si scorul ramane neschimbat.

Minutul 20 - Torje centreaza de pe partea stanga, Keseru reuseste sa reia spre poarta lui Williams, dar balonul trece milimetric pe langa bara din dreapta.

Minutul 17 - Prima schimbare in echipa Tarii Galilor, iese Blake accidentat si intra Williams.

Minutul 16 - Keseru executa lovitura libera insa Torje gafeaza de la 12 metri.

Minutul 15 - Romania primeste o lovitura libera din coltul careului de 16 metri al galezilor in urma unui fault la Keseru.

Minutul 12 - GOL Tara Galilor, Chris Williams deschide scorul pentru Tara Galilor cu un sut din centrul careului dupa un corner executat de Ramsey

Minutul 7 - Sepsi combina cu Torje in banda stanga. Mijlocasul este trantit la pamant, dar arbitrul Carballo lasa jocul sa continue.

Minutul 4 - Keseru executa pe coltul scurt, dar galezii resping din nou in corner.

Minutul 3 - Bogdan Stancu se lupta pentru un balon in banda dreapta si reuseste sa obtina un corner!

Minutul 1 - Inceputul meciului: galezii au avut prima lovitura a meciului