Gol ANULAT Ungariei in minutul 40! Korcsmar a inscris, tusierul a semnalizat OFSAID! Cea mai controversata faza a primei reprize

Romania Echipa Nationala Romania - Ungaria Ungaria Nationala
Data publicarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 19:48
Data actualizarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 19:56

Romania si Ungaria joaca de la aceasta ora pe National Arena. Reprezentativa Romaniei conduce cu 1-0 la pauza, gratie golului reusit de Raul Rusescu. Maghiarii au marcat si ei in minutul 40, insa reusita a fost anulata pe motiv de ofsaid.

Romania conduce Ungaria cu 1-0 la pauza, gratie reusitei superbe semnate in minutul 45 de Raul Rusescu, dupa o faza facuta de Sanmartean si Rat.

Maghiarii au reusit si ei sa marcheze cu 5 minute inainte de pauza, insa arbitrul scotial an partidei a anulat reusita pentru un presupus ofsaid. Korcsmar a fost cel care a reluat in plasa centrarea lui Dszudzsak, insa tusierul a ridicat fanionul.

Faza ramane insa una foarte controversata, reluarile aratand ca un fundas roman se afla si el pe linie cu fotbalistii maghiari.