Explicatia lui Daum pentru egalul cu Muntenegru: "Shit happens sometimes" Cine trebuia sa bata penalty-ul ratat de Stanciu

Data publicarii: Luni 05 Septembrie 2016, 09:37
Data actualizarii: Luni 05 Septembrie 2016, 09:41

Christoph Daum a debutat cu un egal pe banca Romaniei, 1-1 cu Muntenegru la Cluj.

Dupa o prima repriza slaba, Romania s-a trezit si a reusit sa deschida scorul cu Muntenegru prin Adi Popa, introdus in repriza a doua in locul lui Bicflavi. Nationala n-a reusit sa tina insa de scor si a fost egalata prin Jovetic, cateva minute mai tarziu. Totusi, seara se putea incheia cu o victorie daca Nicolae Stanciu marca din penalty-ul obtinut de Keseru in minutul 95. Stanciu a trimis peste poarta, iar Daum a tras o concluzie amara.

"OK, astazi... Cum se spune? Uneori... Shit happens sometimes", a spus selectionerul in conferinta de presa.

Acesta a dezvaluit si cine trebuia sa execute penalty-ul ratat de Stanciu.

"Cel care trebuia sa execute era Stancu, dar cum a fost inlocuit de Keseru, urma Sapunaru, iar acesta nu se simtea foarte bine, avand o mica accidentare.

De aceea, Nicu a luat mingea. Nu avem nicio garantie ca altcineva ar fi marcat. Se poate intampla. Penaltiurile se mai rateaza", a spus Daum.