Danciulescu s-a accidentat si a fost inlocuit de Adrian Cristea la nationala!

Adrian Cristea Echipa Nationala Ionel Danciulescu Nationala
Data publicarii: Luni 31 August 2009, 15:44
Data actualizarii: Luni 31 August 2009, 16:37

Razvan Lucescu l-a inlocuit pe Ionel Danciulescu, accidentat, cu mijlocasul Adrian Cristea in lotul  pentru partidele cu Franta si Austria.

VIDEO / Danciu s-a despartit de fani cu ochii in lacrimi

Ionel Danciulescu s-a prezentat la reunirea echipei nationale, luni dimineata, dar a fost nevoit sa paraseasca cantonamentul "tricolorilor" din cauza unei accidentari, a declarat ofiterul de presa al FRF, Paul Zaharia.

"E vorba de o accidentare mai veche care imi pune probleme de la meciul tur cu Liberec cand am fortat sa joc. Acum trebuie sa stau sapte zile, imi pare foarte rau ca ratez un asemenea meci, dar ma bucur pentru Adrian Cristea, care a venit in locul meu. A facut un meci excelent impotriva Stelei",a declarat Danciu pentru ProSport.

Adrian Cristea a evoluat titular in partida Steaua-Dinamo, scor 0-1, fiind inlocuit in minutul 71 de Ianis Zicu. Atacantul Ionel Danciulescu a intrat din minutul 71 in acelasi meci, in locul lui Marius Niculae.

Romania va intalni Franta (5 septembrie, ora 22.00) si Austria (9 septembrie - ora 20.45), in preliminariile Cupei Mondiale din 2010.