Nimeni nu a stiut DRAMA din sufletul lui Pellegrini! Antrenorul lui Malaga a tinut secret necazul care s-a abatut asupra lui:

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 11:05
Data actualizarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 11:02

Dortmund 3-2 Malaga | Malaga a fost la un pas sa produca o surpriza de proportii in sferturile Ligii Campionilor. Spaniolii, aflati la prima participare in Liga, se confrunta cu o serie de probleme financiare, iar UEFA i-a exclus din competitiile europene.

Cu toate aceste griji care apasau echipa, Malaga a reusit sa intre in prelungiri cu avantaj in fata Borusiei, echipa care au reusit sa o bata pe Ajax, Real Madrid, Manchester City si Sahtior.

Minutele de prelungiri au fost insa de infarct. Dortmund a inscris de doua ori si a reusit sa se califice. Golul decisiv ar fi trebuit anulat de doua ori.

Malaga parea sa isi fi asigurat calificarea in semifinale dupa reusita lui Eliseu din minutul 80 - faza superba creata de spanioli a fost finalizata de Eliseu aflat insa intr-o pozitie clara de ofsaid in momentul sutului lui Julio Baptista.

Drama lui Pellegrini

Cea mai mare durere in suflet o poarta antrenorul de la Malaga, Manuel Pellegrini. Eliminarea si probleme financiare sunt acum pe locul 2. Antrenorul in varsta de 59 de ani a plecat din Spania spre Chile, in weekend, pentru a lua parte la funeraliile tatalui sau. Tatal sau a murit sambata, chiar inaintea meciului cu Real Sociedad.
Un singur om a stiut de drama care il lovise pe Pellegrini: capitanul echipei. Tehnicianul a plecat fara sa anunte si nu se stia daca va ajunge la meciul cu Dortmund.

Borussia Dortmund s-a aruncat in atac, Klopp trimitand 3 fundasi centrali in avanposturi pentru a intoarce meciul! Mai intai a marcat Reus in minutul 90+1 la o faza la care arbitri nu au avut vreo problema.

Golul decisiv al lui Dortmund a fost insa unul pe cat de dramatic, pe atat de incorect. Din punct de vedere al regulamentului. Mai intai, in momentul centrarii din flanc, PATRU jucatori de la Dortmund se aflau in afara jocului!

Apoi, mingea a fost centrata in fata portii de unde Santana a impins-o in poarta - fundasul brazilian se afla insa in afara jocului in momentul in care Schieber a impins mingea spre el