I-a facut JanKO! Vaslui a dat-o in BARA la Twente, 2-0 pentru olandezi! "Credem intr-o minune!"

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 26 Iulie 2011, 23:46
Data actualizarii: Marti 26 Iulie 2011, 23:48

Vasluiul a murit frumos la Twente, 0-2 pentru olandezi! Returul se joaca pe 3 august la Piatra Neamt!

"Chiar daca posesie foarte buna, nu stiu cate ocazii au avut ei in prima repriza. Noi am avut ocazii foarte foarte mari. Daca intram cu 0-0 la pauza, alta era situatia. E greu sa intorci un 2-0! E foarte greu, cand esti o echipa asa valoroasa. Totusi cateva sanse sunt si trebuie sa luptam pentru ele. Au jucatori de mare valoare, jucatori tineri, jucatori foarte valorosi! Bineinteles ca mai credem intr-un miracol, la Piatra Neamt se poate intampla orice!", a spus Constantin Zotta la digisport.

90' Se termina meciul!

84' Leugers suteaza de la distanta, Cerniauskas prinde in doi timpi.

84' Schimbare la Twente. Rendla intra in locul lui Janko.

80' Vogelsang il înlocuieste pe Berghuis.

75' Wesley este si el avertizat.

74' Sanmartean galben

73' Schimbare la Vaslui. Bello ii ia locul lui Temwanjera.

72'  Schimbare la Twente. A iesit Bajrami, a intrat John.

64' Brama este avertizat

62'  Schimbare la Vaslui! Milisavljevic l-a înlocuit pe Raul Costin

59' Canu se accidenteaza si e inlocuit cu Farkas

56' Janko duce scorul la 2-0: reia din 6 metri o minge venita din bara!

56' R. Costin vede galben pentru un fault la Bajrami

52' Paul Papp il faulteaza pe Bajrami si vede galben

47' Wesley trimite in forta de la 25 de metri, portarul olandez prinde in doi timpi.

46' A inceput repriza a doua!

46' Se termina prima repriza!

45' De la margine se arata un minut de prelungire!

37'  Gol anulat pentru Vaslui! Wesley reia cu capul din centrarea lui Adailton, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid la Wesley!

35' Adailton vede "galben"

34' Leugers este faultat de Adailton in careu, Janko inscrie din penalty!

30' Janko trimite din 6 metri pe langa poarta! Scapa moldovenii lui Hizo!

26' Berghuis trimite din marginea careului peste poarta lui Cerniauskas!

17' Bajrami trimite peste poarta din lovitura libera

13'  Sanmartean este faultat la 18 metri de poarta olandezilor, Adailton trimite in bara!!!

6' Bajrami centreaza in care, respinge Canu in aut!

1' A inceput meciul din Olanda!

Twente: Mihailov - Cornelisse, Wisgherhof, Douglas, Leugers - Brama, Berghuis, Bajrami, Buysse - De Jong, Janko

Rezerve: Boschker, Kuiper, Ruiz, Janssen, Bengtsson, Chadli, Vujicevici

Antrenor: Co Adriaanse

FC Vaslui: Cerniauskas - Milanov, Papp, Canu, P. Jovanovici - Pavlovici, R. Costin - Adailton, Wesley, L. Sanmartean - Temwanjera

Rezerve: Puia, Zmeu, Milisavljevici, Bello, Bălace, Farkas, Gerlem

Antrenor: Viorel Hizo

Arbitru: Ivan Bebek (Croatia)