Capitanul s-a suparat pe fani! Alex Bourceanu: "Ne asteptam la mai mult de la ei!" Ce le-a reprosat suporterilor:

Alex Bourceanu FC Basel Steaua Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 23 Octombrie 2013, 00:03
Data actualizarii: Miercuri 23 Octombrie 2013, 00:34

► Grande Oltenia! Grande Romania! Fiorentina – Pandurii, joi 24 octombrie 22:00, in direct la PRO TV si Voyo.ro!

"Am avut in repriza a doua mai multe situatii, dar nu am marcat. Trebuie sa inscriem mai mult. Ne lipseste Raul Rusescu, golgheterul nostru

Pentru a tine Steaua in joc in aceasta grupa, ne doream victoria. In acest sezon am pierdut doar 2 meciuri, usturator. Ne asteptam mai mult de la public. S-a intamplat si la meciurile nationalei cu Estonia. Ne-am fi dorit ca publicul sa ne sustina mai mult in momentele grele, aveam alt aplomb pe final daca ne sustineau.

In anumite momente huiduielile au fost gratuite. Daca am fi fost intr-o situatie mult mai proasta, sa pierdem mai multe meciuri, am fi inteles, dar asa nu intelegem.

Am intrat foarte decisi. Golurile s-au marcat in a 2-a repriza. Am facut un meci foarte bun fata de ce am jucat in primele 2 meciuri. Toti gresim, nu e vinovat Lato. Si eu am gresit si ceilalti au gresit, daca nu incerci, nu gresesti.

Am jucat de la egal la egal cu Basel, va fi mai greu acolo dar sper sa castigam.

Ma bucur foarte mult pentru Tatu, el e un jucator sufletist, cred ca publicul il judeca uneori prea dur. Acum a dat gol, ne-a salvat" a spus capitanul Stelei, Alex Bourceanu, dupa 1-1 cu Basel.

"E putin un punct dupa 3 meciuri, dar n-avem ce sa facem, trebuie sa mergem inainte. Basel e o echipa foarte buna, anul trecut a fost in semifinala Europa League. E la nivelul lui Schalke, sunt superiori. Exceptand anul trecut, Basel joaca in fiecare an in Champions League, asta e senzational

Mergem la Basel numai pentru victorie. Daca batem acolo, avem sanse mari la locul 3.

Eu nu pot sa zic nimic. Eu ajut si in Romania, si in Grecia. In momentul asta nu putem sa vorbim despre asta" a spus Pantelis Kapetanos dupa meci.