VIDEO EXCLUSIV Suporterii lui Dinamo au completat perfect atmosfera de derby! Cele mai tari reacții de la stadion: "FCSB e Steaua!"

Dinamo Arena Nationala csa steaua play-off Liga 2 suporteri dinamo Liga 2
Data publicarii: Miercuri 17 Mai 2023, 14:27
Data actualizarii: Miercuri 17 Mai 2023, 14:48

Dinamo Bucureşti a învins-o pe CSA Steaua cu scorul de 3-0, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a noua din play-off-ul Ligii 2.

Dinamo s-a impus prin golurile marcate de Deniz Giafer (minutul 77) şi Lamine Ghezali (minutele 90+4, 90+9 - penalty) şi mai speră la promovarea directă în Superliga României.

În ultima etapă din play-off, care se va disputa pe 21 mai, Dinamo va juca în deplasare cu Politehnica Iaşi, iar Oţelul Galați, acasă cu Unirea Dej. Cele două formații se află la egalitate de puncte.

În caz de egalitate de puncte la final între Dinamo și Oțelul, gălățenii sunt cei avantajați de primul criteriu de departajare. Formația antrenată de Dorinel Munteanu sunt avantajați pentru că bifează primul criteriu de departajare, locul ocupat la finalul sezonului regulat (3 - Oțelul vs 6 - Dinamo), deși în play-off Oțelul a pierdut în fața ”câinilor”, 0-5 la general după 0-3 la București și 0-2 la Galați!

Suporterii lui Dinamo, de partea celor de la FCSB

Înainte și după disputarea partidei de pe Arena Națională, susținătorii "câinilor roșii" au făcut declarații spumoase despre favoriții lor, dar și despre rivalitatea dintre CSA și FCSB, susținând că vicecampioana României este adevărata Steaua.