Finalul etapei a 3-a din Liga 2! Cum arată clasamentul + programul următoarei runde

liga 2 clasament liga 2 program Liga 2 Liga 2
Data publicarii: Marti 22 August 2023, 20:55
Data actualizarii: Marti 22 August 2023, 20:55

Chindia Târgoviște și Gloria Buzău au închis etapa a 3-a din Liga 2.

Andrei Serban a deschis scorul în minutul 80, după o centrare excelentă a lui Andrei Marc, și a fost aproape de a asigura victoria pentru Chindia la debutul lui Vasile Miriuță pe banca tehnică a târgoviștenilor.

Bucuria gazdelor nu a durat mult pentru că Buzăul a restabilit egalitatea cinci minute mai târziu, după reușita lui Adrian Chica-Rosa, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

După acest meci, Gloria Buzău a ajuns la cinci puncte după trei etape, iar Chindia rămâne cu trei puncte, după trei rezultate de egalitate.

Liderul-surpriză este CSC 1599 Șelimbăr, echipa pregătită de Claudiu Niculescu și singura care are nouă puncte din tot atâtea posibile după trei etape.