PROGRAM Cum s-a încheiat primul meci din play-off-ul Ligii 2

corvinul hunedoara - gloria buzau Corvinul Hunedoara Gloria Buzau Liga 2
Data publicarii: Joi 28 Martie 2024, 20:56
Data actualizarii: Joi 28 Martie 2024, 20:56

Primul meci din play-off-ul din Liga 2 s-a încheiat la egalitate.

Corvinul Hunedoara și Gloria Buzău au remizat, scor 1-1, în primul meci din cadrul play-off-ului din Liga 2, sezonul 2023-2024.

După 0-0 în prima repriză, Timotei Mitran a reușit să deschidă scorul în minutul 50 pentru cei de la Corvinul Hunedoara. Trupa lui Florin Maxim nu și-a putut menține, însă, avantajul până la final.

Cum s-a încheiat primul meci din play-off-ul Ligii 2

Buzăul a egalat cu un șut spectaculos semnat de Rassambek Akhmatov în minutul 72, iar cele două echipe și-au împărțit punctele.

Echipa lui Andrei Prepeliță ar fi avut nevoie de un succes la Hunedoara, având în vedere că acum este pe locul patru, cu 35 de puncte, și poate spera la promovarea directă în Superligă.

De partea cealaltă, Corvinul Hunedoara a rămas pe locul trei, cu 38 de puncte, dar nu are drept de promovare în prima ligă. În această situație se regăsește și liderul CSC 1599 Șelimbăr, echipa pregătită de Claudiu Niculescu.