"Sa mori in chinuri!" Cum a fost injurat arbitrul de la Petrolul - Steaua II de pe banca si din teren

Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 20:42
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 20:55

"Sa mori in chinuri !" - asa a fost blestemat arbitrul derbyului din B, Petrolul - Steaua 2, care s-a terminat 1-1.

Condusi de un fost stelist - Rachita, ploiestenii au facut scandal mare. De cand i-a pierdut pe Dayro si pe Plesan, Steaua 2 n-a mai castigat niciun meci in B si a cazut pe 13.

Ploiestenii au innebunit ca n-au putut s-o bata pe Steaua 2. Fostul stelist Pompiliu Stoica, acum la Petrolul, l-a impins pe arbitru, iar Rachita i-a facut marcaj asistentului in timpul meciului.

Fostul dinamovist Cristi Vlad i-a dat gol Stelei.

Noul preferat al patronului Stelei, Rusu a egalat din penalty. Petrolul a ratat ocazia meciului in minutul 45, cand Elek n-a nimerit poarta goala din 3 metri.

Petrolul a trecut pe langa golul victoriei si dupa pauza, la ocazia lui Budescu.