Tactica din anii '70 folosita de Targu Mures in meciul cu Steaua: "Ne-au dezumflat mingile!" Momentul PENIBIL al lui Ilyes:

Superliga
Data publicarii: Vineri 23 Martie 2012, 09:15
Data actualizarii: Vineri 23 Martie 2012, 09:15

Tg. Mures 1-0 Steaua / Stelistii isi acuza adversarii de tactici murdare in meciul de aseara.

Steaua a pierdut in deplasarea de la Tg. Mures dar vina principala cade pe umerii gazdelor.

Cel putin asa sustin stelistii, care ii acuza pe mureseni de tactici murdare prin care au incercat sa traga de timp.

"Ne-au dezumflat mingile, era imposibil sa jucam cu ele. Si ei au jucat cu acelasi balon dar noi trebuia sa construim, ei doar o bubuiau in fata", a acuzat Parvulescu.

La fel de nervos a fost si Florin Costea, mijlocasul stelist considerand ca muresenii au stat numai pe jos: "Se puneau pe jos la fiecare doua minute, nu am putut sa jucam nimic. Incredibil, au mai dezumflat si mingile, marca eram in anii '70", a declarat Costea Sr.

De altfel, momentul schimbarii lui Ilyes a fost unul dintre cele mai penibile momente din acest sezon de Liga 1.

Mijlocasul muresenilor s-a trantit la pamant, cerand schimbarea, insa Sabau nu avea un om pregatit pentru a-l inlocui. Asa ca Ilyes a intrat iar pe teren, sprintand pana la mijlocul terenului. La nici un minut, Tg. Mures pregatise schimbarea, asa ca Ilyes s-a trantit iar la pamant, moment in care stelistii au izbucnit la adresa arbitrului Balaj, care l-a fortat pe muresan sa iasa de pe teren.

Sursa: Prosport