Șut, reacție sinceră despre incidentele petrecute în vestiarul FCSB la meciul cu Hunedoara: „Asta s-a întâmplat!”

FCSB adrian sut Adrian Sut FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 16:38
Data actualizarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 16:42

Hunedoara a fost la un pas să producă o adevărată surpriză în șaisprezecimile de finală a le Cupei României, în fața vicecampioanei FCSB.

FCSB a codus cu 3-0 și s-a văzut egalată în repriza secundă. Trupa lui Edi Iordănescu, reușind să se impună în fața echipei din Liga 3, abia în minutele de prelungire, scor 5-3.

Evoluția slabă a jucătorilor săi l-a scos dinsărite pe Edi Iordănescu, care a spart tabla pe care schițează schemele de joc.

Adrian Șut a vorbit la conferința de presă premergătoare meciului cu Academinca Clinceni și a recunoscut că în vestiarul vicecampioanei au fost momente de tensiune.

„A fost o partidă dificilă, știm asta, la 3-0 ne-am relaxat și am făcut greșeli care ne-au costat. Mister ne-a spus să nu ne relaxăm, să dăm cât mai multe goluri, dar am făcut greșeli și ne-au costat.

O să fim doarte atenți cu Academica după ce s-a întâmplat la Hunedoara. Era normal să fie nervi, să fie o discuție mai aprinsă în vestiar, după ce s-a întâmplat în meciul de la Hunedoara, pentru că nu a fost normal”, a spus Adrian Șut în cadrul unei conferințe de presă.

FCSB primește, sâmbătă seară, de la ora 21:00, vizita formației Academica Clinceni, în etapa a noua a Ligii 1. Cele mai tari faze vor fi pe sport.ro.