Steaua, fara gol marcat in Austria: 0-1 cu Videoton, in al doilea amical al verii! Urmeaza cantonamentul din Anglia!

Steaua videoton Superliga
Data publicarii: Marti 25 Iunie 2013, 20:08
Data actualizarii: Marti 25 Iunie 2013, 22:57

► Procurorii cer 6 ANI de puscarie, Becali cere INDURARE! Joi suntem toata ziua IN DIRECT de la Tribunal la Special “Dosarele Gigi” la Sport.ro!

Steaua a pierdut al doilea, si ultimul, amical din Austria, in fata vicecampioanei Ungariei, Videoton.

Delegatia Stelei se va intoarce maine la Bucuresti, urmand ca pe 29 iunie sa plece in cantonamentul din Anglia.

FINAL | STEAUA 0 VIDEOTON 1

Min 85: Lupeta il depaseste pe Parvulescu si scapa singur spre poarta Stelei, insa Nita are o interventie formidabila in situatie de unu la unu cu atacantul maghiarilor.

Min 76: Stelistii sunt in continuare sub presiune - centrare in fata portii, Lupeta ii ia fata lui Gardos si sterge balonul cu capul, pe langa poarta

Min 68: Din nou emotii pentru stelisti - Lupeta a reluat periculos cu capul, mingea nu a prins insa spatiul portii

Min 64: Filip si Mihai Costea i-au inlocuit pe Chiriches si Latovlevici

Min 63: Nita i-a luat locul in poarta lui Tatarusanu

Min 61: GOL Videoton | Maghiarii deschid scorul din faza fixa - mingea a fost centrata la coltul lung, fundasii Stelei nu au reusit sa respinga, atacantul lui Videoton a reluat dintre doi stelisti

Min 60: A iesit Bourceanu, a intrat Radut

PAUZA | STEAUA 0 VIDEOTON 0 | O prima repriza in care Steaua a dominat jocul, dar s-a vazut din plin faptul ca Reghe are nevoie urgenta de un atacant. Maghiarii au amenintat poarta lui Tatarusanu pe final de repriza.

Min 41: Latovlevici trimite un sut cu mult efect din 16 metri, portarul maghiar se intinde si respinge in corner,

Min 37: Sut periculos din afara careului, Tatarusanu respinge cu greu in corner mingea de sub transversala

Min 26: Lovitura libera pentru stelisti - Bourceanu ii paseaza lui Latovlevici, urmeaza centrarea, mingea este respinsa de defensiva maghiarilor pana la Adi Popa, care reia napraznic din 20 de metri, peste poarta;

Min 15: Adi Popa reia cu capul centrarea lui Latovlevici, mingea nu prinde spatiul portii;

Echipa de start: Tatarusanu - Rapa, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Adi Popa, Iancu, Tanase - Nikolic