Steaua 0-0 in primul amical de Champions League din aceasta vara! Steaua 0-0 Dinamo Zagreb! HAMROUN a avut o bara

Steaua Superliga
Data publicarii: Marti 28 Iunie 2016, 18:22
Data actualizarii: Marti 28 Iunie 2016, 21:03

Steaua incheie cu un egal primul cantonament din Slovenia. A fost 0-0 cu Dinamo Zagreb!

FAZELE MECIULUI:

min 90: Meciul se incheie. 0-0 dupa 90 de minute! Hamroun a avut cea mai mare ocazie a partidei, in minutul 63, cand a lovit bara!

min 70: Nicio ocazie la vreuna dintre porti in ultimele minute.

min 63: Hamroun trage de la marginea careului, in bara! Cea mai mare ocazie a meciului pentru Steaua!

min 60: A intrat si Matel la Dinamo Zagreb.

min 58: Radonjic trimite pe poarta, apara Cojocaru!

min 57: Dinamo Zagreb face mai multe schimbari. In acest moment, numai portarul Jezina a fost pastrat din 11-le de start.

min 52: Enache ii paseaza lui Hamroun, algerianul suteaza putin pe langa!

min 52: Benkovic trimite cu capul, putin alaturi, dupa o centrare din corner.

min 51: Andrijašević pe contraatac, pasa pentru Fernandes, pe langa!

min 46: A inceput repriza a doua.

min 45+2: PAUZA IN SLOVENIA. 0-0 dupa 45 de minute.

min 41: Sut violent al lui Enache din interiorul careului, mingea se duce spre gol, insa pe traiectorie apare Tamas!

min 38; Antolic trimite superb din lovitura libera de la 25 de metri, putin pe langa!

min 33: Meci consistent facut de ambele echipe pana acum. Dinamo a fost mai insistenta in atac.

min 29: Din nou minge aruncata de Sosa in careu, de aceasta data apararea Stelei rezolva.

min 28: Henriquez trimite cu capul dupa centrarea lui Sosa, Cojocaru n-are probleme.

min 23: Pauza de hidratare.

min 21: Antolic incearca poarta cu un sut de la distanta, cu efect, Cojocaru scapa fara gol.

min 18: Atacul lui Popescu asupra unui adversar ii infurie pe croati. Mijlocasul adus de la Timisoara e determinat sa arate ca poate fi titular la Steaua. Ritmul meciului si intensitatea sunt foarte bine.

min 11: Sut Enache de la marginea careului dupa o pasa primita de la Hamroun, portarul lui Dinamo salveaza! Prima mare ocazie a meciului!

min 4: Faza incheiata cu sutul lui Antolic, mingea trece pe langa!

min 1: A inceput meciul! Matel e in lotul lui Dinamo Zagreb pentru acest meci. Internationalul roman a fost trecut pe foaie si poate intra in repriza a doua.
______________________________________________________________________________________

Utilizat si cu amatorii de la Turnsice, pe care Steaua i-a batut cu 7-0 in primul test din Slovenia, noul desen tactic e aplicat si la jocul ci Dinamo Zagreb. In echipa de start, Reghecampf i-a trimis pe Aganovic, Achim, Ovidiu Popescu si Golubovic, cele mai importante achizitii din aceasta vara. In poarta e Cojocaru, favorit sa fie jucatorul sub 21 titular la meciurile din campionat.

Jocul cu Dinamo Zagreb se disputa cu portile inchise. Sefii campioanei din Croatia se tem de eventualele incidente pe care le-ar putea provoca suporterii lui Dinamo.