Gaz Metan 1-2 Concordia Chiajna: oaspetii obtin prima victorie dupa ce termina meciul in 9 oameni | 20:30 Dinamo - ACS Poli

Min 90 - GOL Gaz Metan | Golubovic reduce din diferenta cu o lovitura de cap

Min 88 - Eliminare la Chiajna | Batin ia al doilea galben pentru un fault la Constantin si paraseste terenul

Min 84 - Eliminare la Chiajna
| Patache este eliminat la primul sau meci pentru Concordia

Min 60 - GOL Chiajna
| Batin majoreaza diferenta cu un sut din interiorul careului, dupa o faza prelungita a ilfovenilor in careul advers

Min 46 - GOL Chiajna | Ronaldo Deaconu deschide scorul dintr-o lovitura libera executata pe coltul portarului

Min 14 - Bud inscrie cu capul din 5 metri, dar reusita este anulata pentru ofsaid

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - Voicu, Perendija, Constantin, De Vriese - Bic, Paulo Jorge - Surugiu, Olaru, Popovici - Golubovic
Rezerve: Greab, Roberto Romeo, Khubutia, Mitic, Manole, Buziuc, Lokaj

Concordia Chiajna:
Balgradean - Patache, Manasse, Marc, Albu - Babic - Cristescu, Deaconu, Bawab - Bud, Batin
Rezerve: Caparco, Bucsa, Fota, Gradinaru, Pena, Rasdan, Raducanu

23:10 10 Sep
CFR CLUJ 2-1 CRAIOVA | Culio a deschis scorul in minutul 40, dintr-un penalty controversat, faza in urma careia Craiova a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Tiago Ferreira.

Balde a facut 2-0 in minutul 64, iar Gustavo a redus din diferenta in minutul 81, din penalty.

Iata cum arata clasamentul actualizat:

18:00 10 Sep

SEPSI 0-3 VOLUNTARI

Alexandru Tudorie '63, '85, '90

Sepsi a jucat in 10 oameni timp de aproape o repriza, dupa eliminarea lui Constantin Dima '50.

Clasamentul actualizat:

Captura foto: liga1.ro

SEPSI: Fejer - Burlacu, Ursu, Oros, Grecu - Ghinga, Dima - Astafei, Thiaw, C. Herea - Hadnagy

Rezerve: Miron, Nikolici, Papsys, Damian, Pilibaitis, Veress
Antrenor: Valentin Suciu

VOLUNTARI: Balauru - Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte - Marinescu, Rauta - Capatana, Cernat, Popadiuc - Tudorie
Rezerve: Petrariu, Filipov, Achim, Parcalabu, Novac, Deac
Antrenor: Claudiu Niculescu

20:04 09 Sep
Juventus Bucuresti 2-2 Poli Iasi

Juventus Bucuresti ramane fara victorie dupa primele 9 etape. Echipa antrenata de Marin Barbu a deschis scorul in minutul 3, prin Dzalamidze, insa moldovenii au intors scorul pana in minutul 27, prin autogolul lui Benga '18 si reusita lui Andrei Cristea '27.

Mazarache a punctat in minutul 33 si a stabilit scorul final.

Juventus Bucuresti: Stoian - Calintaru, Benga (C. Petre '49), Wallace, Stefan - Mihaescu - Zaharia, Barbulescu, Dzalamidze (Cazan '71), Stoenac (Bajenaru '46) - Mazarache. Antrenor: Marin Barbu

Poli Iasi: Koselev - Spataru (Pantiru '77), Frasinescu, Cioinac, Sin - Qaka, Chelaru (Moisi '46) - Platini, Jo Santos, Kizito (Stefanescu '55) - Andrei Cristea. Antrenor: Flavius Stoican.

Cartonase galbene: Wallace '36, Bajenaru '88, Mihaescu '90+1 / Frasinescu '67

Arbitri: George Radulescu – Mihai Marius Marica, Iulian Radu – Andrei Florin Chivulete
20:27 08 Sep
Botosani 1-3 Astra

Min 86: GOL! Balaure inchide meciul dupa ce reia in poarta o minge scapata de Pap
Min 71: GOL! Astra intoarce rezultatul prin Belu, dupa un sut din 6 metri printre picioarele portarului
Min 44: GOL! Moise primeste o pasa in careu de la Ionita, preia si inscrie de la 10 metri
Min 31: GOL! Bus deschide scorul cu un sut din careu, la coltul scurt

Botosani: Pap - Dumitras, Miron, Burca, Musat - Bordeianu, Tincu - Roman, Morutan, Bus - Ciaccheri

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Stan - Moise, dandea, Mrzljak - Balaure, Abang, Ionita
20:04 08 Sep