Partizan, victorie intr-un scenariu apocaliptic: Steaua Rosie 0-2 Partizan! Fanii Stelei Rosii au dezlantuit iadul pe Maracana! VIDEO

Steaua Rosie Belgrad Partizan Belgrad Superliga
Data publicarii: Sambata 26 Noiembrie 2011, 19:09
Data actualizarii: Duminica 27 Noiembrie 2011, 00:19

Partizan a castigat derby-ul Serbiei chiar pe terenul rivalei de moarte si a facut un pas urias pentru cel de-al cincilea titlu consecutiv

Partizan este in acest moment la 7 puncte in fata Stelei Rosii.

Jucatorii lui Partizan nu au putut sa intre la vestiare in pauza. Fanii Stelei au bombardat tuneul de acces iar jucatorii au petrecut cele 15 minute pe teren. Antrenorul nu a reusit sa le comunice corect toata strategia pentru repriza a doua.

Steaua Rosie a ratat un penalty in minutul 42

0-1: Vukic '71

0-2: Scepovic '78

Mesajul Sport.ro a fost preluat de sportal.rs, unul dintre cele mai importante site-uri de sport din Serbia.

"Meciul cu 22 de Martinovici in teren si 55.000 de Martinovici in tribune", este sloganul care i-a facut pe sarbi sa spuna: "Romanii sunt fratii nostri!"