"S-a vazut diferenta de valoare" Reactia lui Keseru dupa golul cu Dinamo! Atacantul Stelei recunoaste: "Am fost inconstient!"

Steaua Claudiu Keseru Superliga
Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 22:57
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 22:55

Steau Steaua a reusit sa castige inca o data in fata lui Dinamo, ajungand la 10 meciuri consecutive fara infrangere in fata rivalei.

Steaua 3-0 Dinamo / Golgheterul campionatului cu 12 goluri in 13 meciuri, Claudiu Keseru a reusit sa marcheze al 3-lea gol al derby-ului cu Dinamo. El a inceput partida cu o casca pe care a dat-o insa jos dupa doar 30 de minute.

"E o victorie foarte frumoasa, am facut o partida buna per ansamblu in ciuda faptului ca a fost o prima repriza echilibrata. In doua repriza s-a vazut insa diferenta de valoare. Chiar ma simt implinit acum. Am pregatit foarte bine meciul, acum avem si putin timp de odihna.

Chiar ma deranja, parca nu auzeam cum trebuie, dar ma bucur ca a fost OK si nu am primit o lovitura la cap si pe final am reusit sa si inscriu. A fost o doza de inconstienta avand in vedere ca am dat-o jos in timpul meciului, dar m-am simtit mult mai bine dupa aceea" a spus Claudiu Keseru la Look TV.

Keseru a vorbit si despre petardele care au explodat in careul Stelei in finalul meciului, dar si despre supararea lui Sanmartean dupa ce a fost schimbat: "Era si normal, probabil erau putin frustrati de turnura pe care a luat-o acest meci.

Sanmartean este un jucator senzational si isi doreste sa fie mereu pe teren. Are o pofta incredibila de fotbal si asta se vede in fiecare zi" a mai spus atacantul stelist.