Reacție fermă după remiza Rapidului de la Galați: "Cea mai slabă repriză din campionat! Oțelul trebuia să câștige"

Rapid Florin Prunea Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 21:53
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 22:15
Oțelul și Rapid au remizat, la Galați, scor 0-0, în runda a noua din Liga 1.

Florin Prunea: "Oțelul trebuia să câștige cu Rapid!"

Florin Prunea consideră că Oțelul ar fi meritat să câștige, având în vedere jocul slab etalat de Rapid în repriza secundă. Fostul portar al Generației de Aur este de părere că elevii lui Cristiano Bergodi au fost mai modești decât în partida cu FC Voluntari, din urmă cu câteva etape, când ilfovenii s-au impus cu 2-1.

"Un egal viu pentru Oțelul, cum au avut și la Sepsi. Azi, Oțelul trebuia să câștige. A doua repriză a fost cea mai slabă a Rapidului din acest campionat. Nici la Voluntari nu au jucat atât de slab.

Oțelul a schimbat, nu mai sunt aceiași jucători. Ce a adus acum sunt jucători de calitate. Dorinel a folosit foarte bine pauza și se vede", a spus Florin Prunea, la Digisport.

Oțelul a ajuns la opt remize și un eșec în primele nouă etape din Liga 1. Gălățenii ocupă locul 12, cu 8 puncte. În runda următoare, elevii lui Dorinel Munteanu vor juca pe terenul lui FC U Craiova.

De partea cealaltă, Rapid e pe 4, cu 15 puncte, iar în etapa următoare va primi vizita lui CFR Cluj.