Porumboiu si-a dat drumul la gura! Liga I s-a transformat in Atacul clonelor! Vezi cutremurul fara precedent din fotbalul romanesc:

Adrian Porumboiu Superliga
Data publicarii: Marti 10 Mai 2011, 07:57
Data actualizarii: Marti 10 Mai 2011, 08:05

Adrian Porumboiu a explodat dupa Astra - Vaslui, 1-1, si a pornit un atac dur la adresa sefilor din fotbalul romanesc.

Vasluiul a luat gol in minutul 3 al prelungirilor cu Astra, la o faza controversata, cand Milanov a scos de pe linia portii o minge trimisa de Fatai, iar Kuciak a intrat cu tot cu balon in poarta!

"Suntem cobai. Nu ne-au macelarit, ci ne-au nimicit. Ii felicit. Otelul e campioana. Astra a avut arbitri. Bricheta ala sau mocheta (n.r.-Adrian Deaconu) e un arbitru care e finul lui Mircea Sandu. Toti sunt crescuti de Dan Petrescu, fostul arbitru. E scoala lui. E bataie de joc. La pauza, Prunea a intrat peste arbitri si a tipat la ei. A fost de fata presedintele FRF.

Ei numesc echipele campioane in ultimii ani in Romania. Sunt interese mari, iar noi nu suntem la nivelul lor. Presedintele FRF ştie ce se intâmpla, acestea sunt lucruri vechi, facute de pe vremea cand era Prunea la federatie. Este o nemernicie ce se intampla! Si la Branesti, arbitrii au facut ceea ce trebuiau sa facă, sunt clonele lui Mircea Sandu", a spus Porumboiu.