Meciul din zona crepusculara, Buzau-Steaua: Face Steaua scorul campionatului sau alta surpriza?

Gloria Buzau Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Mai 2009, 18:32
Data actualizarii: Duminica 03 Mai 2009, 22:46

Marti, inca meci din zona crepusculara a fotbalului romanesc. Steaua merge in deplasare la "Steluta" Gloria Buzau, echipa care desi socotita "satelit", a incurcat mereu pe Steaua in drumul spre titlu. Ce se va intampla marti?

Cu 6 etape inainte de final, Steaua anunta ca inca se mai gandeste la titlu, ganduri alimentate de victoria cu 5-0 in fata Otelului din Galati. Marti, 5 mai, Steaua merge in deplasare la Gloria Buzau, in ultimul meci socotit usor pentru echipa din Ghencea, inaintea finalului de foc cu Dinamo, Rapid, Poli Timisoara, Universitatea Craiova si Unirea Urziceni.

Stelistii nu uita nici acum de istoria "bizara" pe care o au cu Gloria Buzau. Anul trecut, in tur, Steaua conducea cu 1-0 prin golul lui Dica, insa Romica Bunica a inscris in minutul 90 din lovitura libera si a furat 2 puncte cu care Steaua castiga titlul la final. Nici in sezonul acesta Buzau nu i-a menajat pe ros-albastri. Intr-un meci cu Massimo Pedrazzini pe banca, Nicolita a deschis scorul in minutul 50, insa Vlaicu a egalat dupa doar 8 minute.

Ce se va intampla marti? Face Steaua scorul campionatului sau Buzau produce supriza? COMENTEAZA AICI: