Nu s-au asteptat la ASTrA! Astra 1-1 Dinamo! Niculescu '55, Moti '63

Marti 08 Decembrie 2009, 18:56

Dinamo a pierdut meciul cu Astra pe mana ei: Moti a dat un gol in proprie poarta, iar Dinamo poate sa termine cel mult pe locul sase turul de campionat: "N-am jucat nimic", spune Turcu.

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu '55, pentru Dinamo, si Moti '63, pentru Astra Ploiesti, autogol.

Dinamo a deschis scorul in minutul 55, dupa ce centrarea lui Bostina a fost trimisa cu capul in poarta de atacantul dinamovist Claudiu Niculescu.

Scorul final, 1-1, a fost stabilit in minutul 63, in urma unui autogol al lui Moti, care a reluat in proprie poarta, din interiorul careului mico centrare venita de pe partea stanga.

Echipele de start:

Dinamo: Dolha - Scarlatache, Moti, Tamas, Diabate - Adrian Cristea, Rus, N'Doye, Bostina - Niculescu, Niculae

Astra: Astra: Miron - Mihalache, Rohat, Oprsal, Cornea, Stratila, Vasile, Seto, Paulinho, Paun, Djokic

Live text a doua repriza:

Min. 45: Intra Gafita, iese Paun
Min. 55: GOL DINAMO! Claudiu Niculescu inscrie un supergol din centrarea lui Bostina!
Min. 63: AUTOGOL DINAMO! Moti inscrie in proprie poarta!

Live text prima repriza:

Min 1: Astra incepe tare, sut spre poarta lui Dinamo, Rus respinge in corner.
Min 2: Sut Paun, mingea se duce peste poarta.
Min 4: Lob cu capul al lui Niculescu, mingea trece de poarta
Min.14: Dinamo pune presiune in careul advers, insa apararea Astrei se descurca
Min. 24: Paun suteaza slab de la 25 de m
Min. 31: Rohat este avertizat
Min. 38: Sjokic il faulteaza pe Tamas si primeste galben
Min. 44: Lovitura libera pentru Astra! Mihalache suteaza pe langa
Min. 45: Bostina centreaza, dar Niculescu nu apuca sa loveasca mingea, care trece pe langa poarta

UPDATE: Antrenorul Nicolo Napoli si portarul Cristi Munteanu s-au certat, iar Babicu' a fost trimis acasa chiar inainte de meciul cu Dinamo! Napoli l-a chemat de acasa pe celalalt portar, Bogdan Miron, care va apara cu Dinamo, desi nu s-a antrenat zilele aceastea.