Nu s-au asteptat la ASTrA! Astra 1-1 Dinamo! Niculescu '55, Moti '63

Astra Ploiesti Dinamo Superliga
Data publicarii: Marti 08 Decembrie 2009, 18:56
Data actualizarii: Marti 08 Decembrie 2009, 22:06

Dinamo a pierdut meciul cu Astra pe mana ei: Moti a dat un gol in proprie poarta, iar Dinamo poate sa termine cel mult pe locul sase turul de campionat: "N-am jucat nimic", spune Turcu.

Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu '55, pentru Dinamo, si Moti '63, pentru Astra Ploiesti, autogol.

Dinamo a deschis scorul in minutul 55, dupa ce centrarea lui Bostina a fost trimisa cu capul in poarta de atacantul dinamovist Claudiu Niculescu.

Scorul final, 1-1, a fost stabilit in minutul 63, in urma unui autogol al lui Moti, care a reluat in proprie poarta, din interiorul careului mico centrare venita de pe partea stanga.

Echipele de start:

Dinamo: Dolha - Scarlatache, Moti, Tamas, Diabate - Adrian Cristea, Rus, N'Doye, Bostina - Niculescu, Niculae

Astra: Astra: Miron - Mihalache, Rohat, Oprsal, Cornea, Stratila, Vasile, Seto, Paulinho, Paun, Djokic

Live text a doua repriza:

Min. 45: Intra Gafita, iese Paun
Min. 55: GOL DINAMO! Claudiu Niculescu inscrie un supergol din centrarea lui Bostina!
Min. 63: AUTOGOL DINAMO! Moti inscrie in proprie poarta!

Live text prima repriza:

Min 1: Astra incepe tare, sut spre poarta lui Dinamo, Rus respinge in corner.
Min 2: Sut Paun, mingea se duce peste poarta.
Min 4: Lob cu capul al lui Niculescu, mingea trece de poarta
Min.14: Dinamo pune presiune in careul advers, insa apararea Astrei se descurca
Min. 24: Paun suteaza slab de la 25 de m
Min. 31: Rohat este avertizat
Min. 38: Sjokic il faulteaza pe Tamas si primeste galben
Min. 44: Lovitura libera pentru Astra! Mihalache suteaza pe langa
Min. 45: Bostina centreaza, dar Niculescu nu apuca sa loveasca mingea, care trece pe langa poarta

UPDATE: Antrenorul Nicolo Napoli si portarul Cristi Munteanu s-au certat, iar Babicu' a fost trimis acasa chiar inainte de meciul cu Dinamo! Napoli l-a chemat de acasa pe celalalt portar, Bogdan Miron, care va apara cu Dinamo, desi nu s-a antrenat zilele aceastea.